22. EDYCJA PRZYSTANKU JEZUS 1 – 7 sierpnia 2022 r.

Weź udział w 22. edycji Przystanku Jezus, który w tym roku odbędzie się w dniach 1 – 7 sierpnia pod hasłem „Wszyscy jesteście braćmi” (por. Mt 23, 8). Rekolekcje dla ewangelizatorów poprowadzi ks. Michał Olszewski SCJ.

DLA KOGO

Do udziału w Przystanku Jezus zapraszamy osoby pełnoletnie, na codzień formujące się we wspólnotach, grupach i ruchach parafialnych, które odkrywają w sobie chęć dzielenia się Dobrą Nowiną z innymi. Jeśli spotkałeś Jezusa i odkryłeś, że On jest Chlebem Życia, który zaspokaja Twoje najskrytsze potrzeby, Przystanek Jezus to dobre miejsce dla Ciebie.

MIEJSCE

Tym razem z powodu zmiany lokalizacji Festiwalu Pol’And’Rock, spotkamy się w Czaplinku w województwie Zachodniopomorskim.

FORMA WYDARZENIA

W tym roku nasza baza będzie podzielona na 2 części:

• DWOREK obok Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego „Dom Młodzieży” w Trzcińcu (Trzciniec 25, 78-550 Czaplinek) w odległości około 1,5 km od lotniska, na którym odbywać się będzie Festiwal Pol’and’Rock. Tutaj znajdować się będzie pole namiotowe, na którym każdy z ewangelizatorów otrzyma miejsce do rozbicia własnego namiotu. Przypominamy, że zgodnie z regulaminem PJ wszyscy nocujemy w namiotach (Organizator nie wyraża zgody na prywatne załatwianie noclegów w domach, hotelach, domach zakonnych, czy plebaniach.) Istnieje także możliwość nocowania we własnym samochodzie lub kamperze na terenie wyznaczonego i ogrodzonego parkingu.
  • SZKOŁA przy Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym księży salezjanów – tuż obok lotniska. Tutaj przeżyjemy rekolekcje przygotowujące do ewangelizacji i stąd wychodzić będziemy na ewangelizację na Festiwal.
OFIARA

Od samego początku Przystanek Jezus był wydarzeniem o charakterze wolontariackim. Zarówno uczestnicy, jak i ekipa organizująca PJ nie pobierają z tego tytułu wynagrodzenia, a środki na organizację pochodzą od Darczyńców i ludzi dobrej woli, którym na sercu leży dobro młodych, jak również z wpłat uczestników. W tym roku ofiara na pokrycie części kosztów uczestnictwa wynosi 450 zł (studenci 400 zł).

Z ofiar tych pokryjemy koszty wyżywienia i ubezpieczenia uczestników, przygotujemy pakiet uczestnika zawierający koszulkę, identyfikator i smycz, a także zakupimy środki dezynfekcyjne, by zapewnić nasze wspólne bezpieczeństwo.

Bezzwrotny zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych wynosi 150 zł i należy go wpłacić na konto niezwłocznie po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego. Osoby, które nie dopełnią tego obowiązku w ciągu 5 dni od daty zgłoszenia, nie zostaną przyjęte, a ich miejsce zajmie inna osoba.

ZAPISY

Aby wziąć udział w wydarzeniu, zapisz się poprzez formularz zgłoszeniowy. Termin zapisów kończy się 10 lipca 2022. Po tym terminie nie będzie można zgłosić się do udziału w Przystanku Jezu i tylko osoby, które do 10 lipca prześlą skan listu polecającego i wpłacą zadatek na pokrycie kosztów organizacyjnych, będą mogły wziąć udział w wydarzeniu.

ORGANIZATOR

Organizatorem Ogólnopolskiej Inicjatywy Ewangelizacyjnej – Przystanek Jezus jest Katolickie Stowarzyszenie w służbie Nowej EwangelizacjiWspólnota św. Tymoteusza z siedzibą w Porszewice 24C; 95-200 Pabianice; (woj. łódzkie); NIP: 926-14-34-191; REGON: 970647437; KRS: 0000059009.

W ubiegłym roku blisko 150 ewangelizatorów dzieliło się doświadczeniem spotkania z żywym Bogiem i jego przemieniającą miłością z uczestnikami Festiwalu Pol’and’Rock (dawniej Woodstock). Dzięki temu mogliśmy usłyszeć wiele poruszających świadectw młodych, którzy podczas wakacyjnej zabawy na festiwalu zostali zaskoczeni przez Boga spotkaniem, które wniosło w ich życie światło i radość. W tym roku chcemy kontynuować to doświadczenie, dlatego zapraszamy – dołączcie do nas, by podzielić się doświadczeniu życia z  Jezusem.

Podczas rekolekcji prowadzonych przez ks. Michała Olszewskiego SCJ towarzyszyć nam będzie Słowo: „Wszyscy jesteśmy braćmi” (por. Mt 23, 8), które odczytujemy w kontekście tego, co dzieje się w Kościele, ale także za naszą wschodnią granicą. Pragniemy okazać się braćmi dla tych, którzy Boga nie nazywają swoim Ojcem, a o Kościele nie potrafią już myśleć jak o kochającej Matce. Towarzysząc im, będziemy szukać tego, co nas łączy, by poprzez dobre relacje i bycie blisko nich pomóc im zbliżyć się do Tego, który jest źródłem wszelkiego braterstwa.

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia oraz formularz zapisów znajdują się na naszej stronie: https://www.przystanekjezus.pl/wez-udzial-w-ewangelizacji-na-pj-2021/9333/

Jeśli nie możecie być z nami fizycznie, prosimy – módlcie się za nas i jeśli możecie, wesprzyjcie nas poprzez wpłatę choćby drobnej kwoty na zrzutkę: https://zrzutka.pl/kt5bm8

Bardzo liczymy na Waszą obecność i wspólną posługę w duchu braterstwa i jedności.

Serdecznie pozdrawiam w imieniu Ekipy Przystanku Jezus

Mateusz Warda – koordynator Przystanku Jezus