23-25 września: Rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka w różnym wieku

„Ja jestem z wami” – rekolekcje dla rodziców po stracie dziecka odbędą się w dniach 23-25 września 2022 roku w Centrum Formacji Ewangelizacyjnej „Dom Słowa” w Legnicy przy ul. Jana Pawła II 1.

Rekolekcje te adresowane są do rodziców, którzy stracili dziecko lub kilkoro dzieci w różnych okolicznościach: w wyniku poronienia, martwego urodzenia, wypadku, choroby, samobójstwa, czy morderstwa. „Takie doświadczenie zupełnie zmienia życie rodziców i domaga się szczególnej delikatności i szacunku”– przekonują organizatorzy rekolekcji. Zauważając jednocześnie, że rodzice ci często są pozostawieni sami sobie z tą tragedią. A niektórzy z nich w tym cierpieniu tracą sens życia, wiarę i relacje, a pytanie „dlaczego?” dręczy ich codziennie.

Te rekolekcje organizowane są dla nich po to, by mogli wspólnie z innymi rodzicami po stracie, przeżyć żałobę, porozmawiać, podzielić się swoim bólem. To czas na modlitwę, rozmowy z psychologami i kapłanami.

W programie Msza Św., konferencje, spotkania z psychologiem oraz kapłanem, rozmowy z innymi rodzicami po stracie dziecka. Na rekolekcje mogą przyjechać małżonkowie oraz osoby indywidualne. Mogą się na nie zgłaszać rodzice z całej Polski, będący na różnym etapie żałoby.

W ekipie rekolekcyjnej są księża, psycholog i rodzice po stracie dziecka.

Zapisy już ruszyły. Można się zgłaszać pod numerem telefonu 508-098-589 lub mailowo na adres: rekolekcjepostracie@diecezja.legnica.pl