23 stycznia: III Niedziela Słowa Bożego [materiały duszpasterskie]

W III niedzielę zwykłą, dnia 23 stycznia 2022 roku, wraz z Kościołem powszechnym będziemy przeżywać już po raz trzeci Niedzielę Słowa Bożego. Ojciec Święty Franciszek wzywa nas w liście apostolskim „Aperuit illis”, aby w tę właśnie niedzielę, podczas liturgii dokonać uroczystego wniesienia Pisma Świętego, uwydatnić głoszenie Słowa Bożego oraz tak przygotować homilie, aby podkreślić cześć, jaką Kościół oddaje Słowu Pana.

Nade wszystko jednak Ojciec Święty wskazuje na ścisłe powiązanie Biblii z wiarą, Eucharystią i sakramentami. Idzie to w parze z hasłem roku duszpasterskiego, który niedawno rozpoczęliśmy.

W odpowiedzi na decyzję Papieża Franciszka, zespół Dzieła Biblijnego im. św. Jana Pawła II w Polsce, pod kierownictwem ks. prof. dr hab. Henryka Witczyka, przygotował także na tę Niedzielę Słowa Bożego materiały pomocnicze do celebracji eucharystycznej Liturgii Słowa, modlitwę wiernych. Może ona być wykorzystana jako materiał pomocniczy do adoracji Najświętszego Sakramentu bądź cenne źródło wiedzy do katechez o słowie Bożym i osobach powołanych do jego głoszenia.

Materiały duszpasterskie specjalnie dla naszej diecezji przygotował również ks. dr hab. Sławomir Stasiak, prof PWT. Zawierają one: wstęp do liturgii, propozycję kazania, modlitwę wiernych oraz nabożeństwo.

DO POBRANIA: