40 Dni dla Życia i modlitewny flash mob

W Środę Popielcową rozpoczęliśmy czas Wielkiego Postu. Jesteśmy wezwani przez Jezusa do pójścia drogą modlitwy, postu i jałmużny. Wielu z nas na różne sposoby odpowiada na to wezwanie. Już po raz 9 młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży rozpoczęło modlitewną akcję 40 Dni dla Życia. Przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę, zanoszona będzie modlitwa w intencji życia dzieci poczętych i w intencji pokoju na świecie. W tym dniu ponownie ruszył również modlitewny flash mob, czyli modlitwa w mieście. Codziennie w wyznaczonych miejscach o g 15 młodzież oraz wszyscy chętni gromadzić się będą na Koronce do Miłosierdzia Bożego. Obie akcje modlitewne zakończą się 5 kwietnia, w Niedzielę Palmową.

Każdego dnia Wielkiego Postu o godz. 15.00 w poszczególnych miastach młodzież zaprasza na Koronkę do Miłosierdzia Bożego w intencji życia poczętego:

26.02-15.03 w Bolesławcu (plac przed Bazyliką Maryjną)
16.03-22.03 w Lubinie (przy kościele świętego Wojciecha)
23.03-29.03 w Polkowicach (rynek przy kościele świętej Barbary)
30.03-05.04 w Legnicy (przed pomnikiem św. Jana Pawła II przy Katedrze)

Więcej na ten temat na stronie Radia Plus Legnica