40 Dni dla Życia po raz 10. Ruszyły zapisy!

Już po raz 10 Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji legnickiej zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie 40 Dni dla Życia. Przez cały Wielki Post, 24 godziny na dobę trwać będzie nieustanna modlitwa w intencji życia i w intencji pokoju na świecie. Właśnie ruszyły zapisy na to wydarzenie pro-life.

Na czym polega akcja?

O godzinie 13:00 w Środę Popielcową (17 lutego 2021) rozpocznie się krucjata modlitewna, która – trwając do godziny 13:00 Niedzieli Palmowej (28 marca 2021) – będzie nieprzerwanie naszą modlitwa szturmowała Niebo w tych ważnych dla nas intencjach, jakimi są: powstrzymanie świata przed zabijaniem dzieci nienarodzonych, a także o pokój na świecie.

40 dni to tylko 960 godzin, godzin, które mogą uratować życie! Każdy, kto chce się włączyć w akcję, wybiera sobie dogodny dla siebie termin i godzinę, następnie poprzez kontakt z koordynatorami wydarzenia wpisuje się do kalendarza modlitwy umieszczonego na stronie internetowej KSM, zobowiązując się tym samym do poświęcenia całej godziny na modlitwę.

Modlitwa może być dowolna, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, rozważanie Pisma Świętego, litanie itd. Najważniejsze, by modlitwa trwała cała godzinę, bo tylko wtedy możemy mówić o nieprzerwanej modlitwie. Może to być modlitwa indywidualna, rodzinna lub w innej wspólnocie. Wybieramy jedną lub więcej (w zależności od chęci i możliwości) godzinę w ciągu całej akcji. Organizatorzy proszą, aby najpierw zapisywać się na wolne godziny, ew. później można zapisać się na tzw. „zakładkę”.

Więcej informacji na temat akcji na stronie 40dnidlazycia.pl

Wszelkie pytania można kierować na adres mailowy: zapisy@40dnidlazycia.pl, telefonicznie pod numerem 513 129 362 lub przez formularz kontaktowy na stronie www.ksm.legnica.pl