7. edycja Kursu Ceremoniarzy

Duszpasterstwo Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej, w trosce o piękno liturgii, organizuje siódmą edycję Kursu Ceremoniarzy

Kurs będzie zorganizowany w pięciu dwudniowych spotkaniach. Pierwsze odbędzie się w dniach 26-27 października w Domu Rekolekcyjnym w Legnicy przy ulicy Okrzei 22.Każde spotkanie rozpoczyna się w piątek o godzinie 16.30 a kończy ok. godz. 14 dnia następnego. Dla ukończenia kursu konieczny jest udział we wszystkich spotkaniach.

Na ostatnim spotkaniu zostanie przeprowadzony egzamin i ustalona data błogosławieństwa ceremoniarzy. Podczas kursu będą odbywały się wykłady i ćwiczenia prowadzone przez wykładowców i alumnów Wyższego Seminarium Duchownego.

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, o przyjęciu na kurs decyduje kolejność zgłoszeń. Kandydatem na kurs musi być lektor, przynajmniej z rocznym stażem posługi, uczęszczający do klasy III gimnazjalnej lub starszy, posiadający już podstawy wiedzy
i umiejętności z liturgii.

Zgłoszenia należy kierować do dnia 20. października br. u ks. Marcina Koniecznego, duszpasterza diecezjalnego Służby Liturgicznej na adres poczty elektronicznej ministrant@diecezja.legnica.pl, lub telefonicznie pod nr 600-106-823.

Koszt udziału w jednym spotkaniu wynosi 70 zł (nocleg, wyżywienie, koszty organizacyjne, tak więc całość na jednego uczestnika wyniesie 350 zł. Należy przypomnieć kandydatom, by na każde spotkanie zabrali ze sobą: strój liturgiczny (albę), zeszyt, długopis osobiste rzeczy potrzebne do noclegu. Mamy nadzieje, że osoby biorące udział w tym kursie będą ogromną pomocą w organizacji i przebiegu liturgii oraz formowaniu służby liturgicznej.

 

Zespół ds. duszpasterstwa Służby Liturgicznej