Biskup Legnicki dołącza do akcji #NieWstydzęSięKrzyża

W czerwcu minie dwadzieścia pięć lat od wizyty papieża Jana Pawła II w Legnicy oraz w innych miejscach Polski w tym na Podhalu, a także jego ważnych słów o obronie krzyża właśnie w tym miejscu.. Archidiecezja Krakowska wraz z miastem Zakopane, Powiatem Tatrzańskim oraz województwem małopolskim zaprasza do włączenia się w akcję społeczną #NieWstydzęSięKrzyża i dania świadectwa swojej wiary.

Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski włącza się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża zachęcając do wypełnienia słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział do wiernych zebranych pod Wielką Krokwią 6 czerwca 1997 roku:

„Umiłowani Bracia i Siostry, nie wstydźcie się krzyża. Starajcie się na co dzień podejmować krzyż i odpowiadać na miłość Chrystusa”

– W Zakopanem padły bardzo mocne słowa, które powinniśmy odczytywać jako zadanie pozostawione dla nas wszystkich przez św. Jana Pawła II. Ta inicjatywa ma pokazać, że to, co powiedział pod Wielką Krokwią papież cały czas żyje w sercach górali, wiernych Archidiecezji Krakowskiej, ale też wielu osób w Polsce i na całym świecie – tłumaczy ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Aby włączyć się w akcję #NieWstydzęSięKrzyża wystarczy wydrukować planszę z hasztagiem, która dostępna jest pod tym tekstem, zrobić sobie z nią zdjęcie i przesłać je na adres e-mail: jubileusz@diecezja.pl. Fotografie należy przesłać do 25 maja do godz. 23.59. Z otrzymanych materiałów powstanie mozaika, która pojawi się na ołtarzu podczas Mszy św. rocznicowej pod Wielką Krokwią.