Biskup legnicki odznaczony na Gali Dolnośląskiej Energetyki

W sobotę 11 maja w murach Politechniki Wrocławskiej odbyła się Dolnośląska Gala Energetyki. Organizatorem wydarzenia był Wrocławski Oddział Stowarzyszenia Elektryków Polskich. W trakcie gali wręczono nagrody dla firm z branży elektrotechnicznej w siedmiu kategoriach: Wydarzenie Roku, Ochrona Środowiska, Produkcja, Sukces Międzynarodowy, Innowacje Dla Energetyki, Kuźnia Talentów oraz Logistyka. Wśród wyróżnionych był także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Oprócz wyróżnień dla firm uhonorowano także osoby indywidualnie, które osiągnęły sukcesy zawodowe i aktywnie współpracowały z SEP-em. Wśród nagrodzonych laureatów znalazł się biskup legnicki prof. Zbigniew Kiernikowski.

– Zawsze jest nam potrzebne właściwe źródło energii i właściwe podłączenie do tego źródła, żeby móc korzystać z niego właściwie. Patrząc z punktu widzenia chrześcijańskiego, chodzi stale o to, żeby umieć przełączać się ze źródła, które jest niewłaściwe. Należy podłączać się pod takie źródło, które ma moc kształtowania życia według zamysłów Pana Boga. I fakt samej energii, jej źródła, umiejętności korzystanie z niej jest okazją do tego, żeby zastanawiać się z jakiego źródła my czerpiemy energię, aby kształtować nasze życie – powiedział Ksiądz Biskup.

– Kapituła nagrodziła biskupa Zbigniewa Kiernikowskiego za współpracę ze Stowarzyszeniem Elektryków Polskich. Biskup legnicki od lat współpracuje ze studentami, początkowo w ramach konferencji naukowej GPW, a później ta współpraca rozszerzyła się na SEP – podkreślił prof. Jan Zawilak, przewodniczący Kapituły Konkursu.

Bp Zbigniew Kiernikowski uczestniczył w IV edycji konferencji naukowej Generacja-Przesył-Wykorzystanie GPW w 2017 roku. Jego wystąpienie na temat znaczenia słów tworzących nazwę konferencji na bazie egzegezy Pisma Świętego wywołał ogromny podziw wśród audytorium.

W tegorocznej, VI edycji konferencji GPW, która odbędzie się w grudniu w Cieplicach, biskup Zbigniew Kiernikowski oraz biskup Ewangelicko-Augsburski Waldemar Pytel poruszą temat etyki w energetyce.

Maciej Gwoździewicz