Biskup Legnicki prosi o modlitwę za Maturzystów

Drodzy Bracia w kapłaństwie,
Czcigodne Osoby konsekrowane,
Umiłowani Diecezjanie!

W dniach od 4 do 20 maja 2021 roku odbędzie się tegoroczna matura. To ważne egzaminy w życiu każdego młodego człowieka poprzedzone licznymi przygotowaniami. Stanowią one swoistą przepustkę do dalszej edukacji. Czas, który przeżywamy, także dla uczniów nie należy do łatwych. Nauczanie zdalne sprawia bowiem, że zdobywanie wiedzy jest zdecydowanie trudniejsze niż w czasie tradycyjnego uczęszczania do szkoły. U wchodzących w dorosłość maturzystów radość z ukończenia szkoły średniej przeplata się z niepokojem i stresem dotyczącym przyszłości.

Zachęcam wszystkich duszpasterzy, katechetów, osoby konsekrowane i wiernych świeckich do modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. Niech czują, że wkraczają w egzaminacyjny czas nie tylko w oparciu o własne siły i zdolności, ale pod szczególną opieką Bożą. Niech zwłaszcza w niedzielę 2 maja, w kościołach naszej diecezji rozbrzmiewa modlitwa za maturzystów: o pomyślne zdanie egzaminów oraz właściwe rozeznanie życiowego powołania.

Tegorocznych maturzystów polecam szczególnemu wstawiennictwu św. Józefa Rzemieślnika, który był człowiekiem ufnej modlitwy i ciężkiej pracy. Jednocześnie zapewniam o duchowej jedności, modlitwie i z serca błogosławię.

 

 

Legnica, 1 maja 2021 roku, we wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika
ldz. 244/SBL/2021

 

DO POBRANIA:

 

X