Bolesławiec. Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Olgi Szomańskiej

Z inicjatywy pana prezydenta miasta Piotra Romana, w przyszłą sobotę 18 stycznia o godz. 19:00 serdecznie zapraszamy wszystkich parafian i gości na koncert kolęd polskich i światowych w wykonaniu OLGI SZOMAŃSKIEJ, na fortepianie Jacek Subociałło.

Podczas koncertu usłyszymy także utwory Zbigniewa Preisnera, Piotra Rubika oraz inne znane przeboje. Znana i ceniona wokalistka i aktorka, szerszej publiczności znana jako Marzenka z serialu „M jak Miłość”, zaprezentuje nam swoje ciekawe muzyczne interpretacje pięknych kolęd i pastorałek oraz innych utworów.

Olga Szomańska -wokalistka, aktorka, laureatka Super Jedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus”). Absolwentka Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu. W roku 2006 zdała eksternistyczny egzamin aktorski ZASP w Warszawie.

Ma na swoim koncie liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in. „Kwiaty we włosach”, „Pińska szlachta”, „Krzyżacy rock-opera” czy „Legalna blondynka”. Obecnie można ją zobaczyć w tytułowej roli „Zakonnicy w przebraniu” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu oraz w „Czarownicach z Eastwick” w Teatrze Syrena w Warszawie.

Laureatka „Srebrnej Twarzy” VI edycji popularnego programu rozrywkowego „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” oraz Teatralnej Nagrody Muzycznej im. Jana Kiepury dla Najlepszej Wokalistki Musicalowej 2017. Szerszej publiczności znana jako Marzenka z serialu „M jak Miłość”.

Sobota 18 stycznia 2020, godz. 19:00, Bolesławiecka Bazyla Maryjna, wstęp wolny, wszystkich z serca zapraszamy!