Bolesławiec świętuje z osobami niepełnosprawnymi

W Bolesławcu, 25 stycznia 2020 r., już po raz 20. odbyło się poświąteczne spotkanie opłatkowe, dla osób niepełnosprawnych ich rodzin i przyjaciół. Mszy św. przewodniczył i wziął udział w uroczystości biskup Marek Mendyk.

Gościny dla ponad 600 osób i przybyłych gości, kolejny raz w swojej hali sportowej użyczyło bolesławieckie I LO, a wolontariusze, starali się ze wszystkich sił, aby każdy z przybyłych odnalazł przygotowane dla niego miejsce.

– Na spotkanie przybyły osoby niepełnosprawne nie tylko Bolesławca, ale z całego Powiatu, który oprócz naszego miasta obejmuje gminy: Gromadka, Nowogrodziec, Osiecznica i Warta Bolesławiecka. Zaproszenia zostały także przekazane do dekanatów Bolesławiec Wschód, Zachód i Nowogrodziec – powiedziała nam Anna Guzik, inspektor w Wydziale Spraw Obywatelskich, Społecznych i Zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bolesławcu, jedna z koordynatorek i organizatorek spotkania.

O XX. letniej już historii tych spotkań, wszystkim przybyłym przypomniał starosta Tomasz Gabrysiak, witając przybyłego biskupa Marka Mendyka, księży, przedstawicieli władz, służb i różnych instytucji związanych z pomocą osobom niepełnosprawnym.

Pełna relacja na stronie Niedzieli Legnickiej.