Dni Skupienia dla Ceremoniarzy

Przewielebni Księża Proboszczowie!
Przewielebni Księża Opiekunowie Służby Liturgicznej!
Drodzy Ceremoniarze!

W minionej edycji 2020/2021 Kurs Ceremoniarza ukończyło 48. kandytatów, którzy zostali pobłogosławieni do pełnienia tej funkcji przez Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego 30 października 2021r. w Katedrze Legnickiej. Kurs w dużej części odbywał się w sposób zdalny z powodów epidemicznych. Niemniej jednak udało się przeprowadzić część praktyczną z ćwiczeniami, a przede wszystkim stworzyć wspólnotę. Mam świadomość, że nie wszystko udało się zrobić i przekazać całość wiedzy na temat posługi ceremoniarza, dlatego chciałbym zaprosić Was – Drodzy Ceremoniarze do dalszej formacji.

Najbliższym wydarzeniem będą DNI SKUPIENIA w ośrodku Caritas: „Dom Na Białej Dolinie” w Szklarskiej Porębie od 3 do 5 grudnia 2021r. (domnabialejdolinie.pl) Początek spotkania w piątek kolacją (przyjazd do godz. 17.30), a zakończenie w niedzielę obiadem (ok. godz. 14.00). W programie wyjście w góry, dobry film, modlitwa, Eucharystia, wykłady na temat liturgii. Spotkanie jest przeznaczone dla Ceremoniarzy, którzy ukończyli kurs w tym lub w minionych latach.

Zgłoszenia przyjmujemy do 21 listopada br. poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod linkiem:

Koszt pobytu z pełnym wyżywieniem to 250 zł. (2 kolacje, 2 śniadania, 2 obiady; zakwaterowanie w pokojach dwuosobowych z łazienką). Opłatę za pobyt, należy przesłać na konto, podane w formularzu zgłoszeniowym oraz wypełnić i odesłać poprzez formularz lub przywieść ze sobą zgodę rodziców/opiekunów prawnych na udział w spotkaniu. W przypadku rezygnacji, wpłacona kwota jest przeznaczana na pokrycie kosztów rezerwacji pobytu. Każdy przyjeżdża na spotkanie we własnym zakresie.

Mam nadzieję, że podejmowane działania pomogą rozwijać Służbę Liturgiczną, a przede wszystkim dla Was – Drodzy Ceremoniarze, staną się okazją do umocnienia się w tej służbie, poprzez spotkania z innymi młodymi ludźmi, którzy chcą tak jak Wy budować swoje życie z Jezusem. Dlatego z nieukrywaną nadzieją, bardzo serdecznie zapraszamy i do zobaczenia!

Ks. Mateusz Rycek

Ks. Mateusz Maleńczuk