Chocianów. Peregrynacja trwa

Święty Józef przyjechał tutaj w eskorcie strażackiej, a przed świątynią przywitała go orkiestra.

W sobotę 11 września do kościoła pw. św. Józefa w Chocianowie (salezjańska parafia pw. Wniebowzięcia NMP) dotarł peregrynujący po diecezji wizerunek Opiekuna Zbawiciela.

Samochód z obrazem eskortowany był przez dwa wozy strażackie, a przed świątynią czekali na niego tłumnie zebrani mieszkańcy na czele z kapłanami i orkiestrą.

Eucharystii przewodniczył ks. Stanisław Łobodziec SDB, salezjanin i gospodarz chocianowskiej parafii. – Zawierzajmy św. Józefowi nas samych i nasze rodziny. Powierzmy mu nasze kłopoty, troski, a może nawet łzy. Święty Józef lubi słuchać również o naszych radościach, sukcesach. Opowiedzmy mu również o tym, co jest piękne w naszym życiu – zachęcał duchowny. – Po Maryi to największy orędownik, bo jak Pan Jezus mógłby odmówić swojemu przybranemu ojcu? – dodał.

W pierwszym dniu pobytu kopii katedralnego wizerunku św. Józefa muzyczną oprawę zapewniła orkiestra oraz parafialny chór. – Święty Józef jest mi bardzo bliski. Wszystko, o co w codziennych sprawach proszę jego i całą Świętą Rodzinę, układa się po mojej myśli – mówiła pani Stanisława, jedna z chórzystek.

Sobotnia uroczystość stanowiła święto rodziny z kilku względów. W tym dniu bowiem parafianie Ewa i Kazimierz świętowali 50-lecie małżeństwa, a do chrztu został poprowadzony nowy parafianin.

Kopia katedralnego wizerunku św. Józefa opiekuna Zbawiciela pozostanie w Chocianowie do soboty 18 września. Wtedy bowiem wyruszy do kościoła pw. MBKP w Polkowicach.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.