Chojnów podziękował za Niepodległą

Było świętowanie, teraz będzie park im. Marszałka Piłsudskiego

11 listopada w chojnowskiej farze odbyła się Msza Święta w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. kapelan Łukasz Świerniak. Homilię wygłosił ks. proboszcz Marek Osmulski.

– Przyszliśmy do świątyni podziękować Bogu za setną rocznicę odzyskania niepodległości. Pan Bóg wzywa nas do miłości i szacunku do naszych rodziców, ale także do naszej Ojczyzny. Mamy dwie Ojczyzny. Jedna to ta ziemska, w której żyjąc według Bożych przykazań, zasługujemy sobie na wejście do tej drugiej – mówił ks. Osmulski.

Po Eucharystii na rynku na maszt wciągnięta została flaga Polski. Wydarzeniu asystowali członkowie Chojnowskiej Drużyny Strzeleckiej im. 19 Pułku Piechoty Odsieczy Lwowa, pod dowództwem komendanta Czesława Dula.

Uroczyście odśpiewano hymn polski, po którym Jan Serkies, burmistrz miasta, poinformował w swoim przemówieniu, że zgłoszony został projekt uchwały, dotyczącej nadania odrestaurowanemu Parkowi Śródmiejskiemu imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości w mieście trwały do wieczora, który zwieńczył imponujący pokaz sztucznych ogni.

Relacja znajduje się na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

X