Ćwiczą na Wniebodęte! [FILM]

Zajrzeliśmy do Lubina, gdzie trwają warsztaty przed niedzielnym koncertem na tamtejszych Błoniach.

Już w najbliższą niedzielę o 17.00 na lubińskich Błoniach rozpocznie się wielki koncert uwielbieniowy o nazwie Wniebodęte!

W parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie trwają wielkie przygotowania. Zajrzeliśmy do sekcji śpiewającej, by pokazać wam, czego możemy się spodziewać na koncercie.

Wszyscy uczestnicy warsztatów to amatorzy czyli osoby, które na co dzień niewiele mają wspólnego z muzyką. Po prostu kochają śpiewać i pojawiła się okazja do poćwiczenia śpiewania oraz możliwość wzięcia udziału w koncercie. Co prawda sporą część chóru stanowią osoby młode, jednak jest też dużo osób z dłuższym CV….

– Jestem już na emeryturze. Tuż przed emeryturą dałam się namówić do wstąpienia do klubu seniora. Tam zaczęłam m.in. śpiewać. Takie warsztaty i koncert są okazją do spotkania z innymi ludźmi i pośpiewania. Brałam już udział w zeszłorocznym koncercie „Totus Tuus”. Tam również były warsztaty. Obecne są na większą skalę, z większym rozmachem i skoro tamten poprzedni koncert wypadł przepięknie, jestem pewna, że obecny również się wszystkim spodoba – mówi Irena Młodecka.

Koncert został pomyślany jako uwielbienie Boga. – Potrzeba przyjścia tutaj pochodzi z serca. Mam nadzieję, że nasz wysiłek i nasze śpiewanie pomoże komuś poczuć bliskość Boga. Podniesie na duchu, pomoże przejść przez codzienność. Nas na próbach łączy idea oraz sama muzyka. Jest coś pięknego w jedności, jaka rodzi się dzięki muzyce. Mam nadzieję, że w niedzielę będzie tak samo – mówi Zbigniew Żelazko.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.