Kiedy nasze chrześcijańskie serca patrzą z nadzieją na doświadczenie jakie jest nam dane przeżywać w tym Wielkim Poście, kiedy pełni odpowiedzialności za siebie i swoich bliskich włączamy się w ogólnopolską akcję #zostańwdomu przypominają mi się słowa wiersza Edwarda Stachury, które zostały „ubrane w nuty” przez zespól Stare Dobre Małżeństwo:

„Tylko dajcie mu czas, 
Dajcie czasowi czas,
Bo bardzo, bardzo,
Bardzo szkoda
Byłoby nas!”

Stąd inicjatywa #dajcieczasowiczas. Do czego ona zachęca? Do dobrego wykorzystania czasu, którego nie możemy przyspieszyć, ale możemy go dobrze wykorzystać, pozwolić mu płynąć, po prostu dać mu czas. Ale co w tym czasie robić? I tutaj dochodzimy do sedna inicjatywy, którą Wam proponujemy.

Każdego poniedziałku będziemy starali się przedstawić kilka wartościowych propozycji tj. filmy, książki, gry, zabawy, gazety, portale internetowe, artykuły itp. Liczymy również na Waszą kreatywności i propozycje, które można przesyłać na adres: duszpasterski@icloud.com. Zapraszamy rodziców, młodzież, księży, osoby samotne – każdą i każdego z Was – do podzielenia się wszelkimi wartościowymi propozycjami, by czas, który jest nam dany stał się okazją do rozwijania swoich umiejętności, a przede wszystkim do budowania na nowo pięknych relacji rodzinnych.

 

ks. Robert Bielawski

dyrektor Wydziału Duszpasterskiego
Legnickiej Kurii Biskupiej

FILMY 

Cud z nieba

October Baby

Boska interwencja

Niebo istnieje… naprawdę

Przełęcz ocalonych

War room. Siła modlitwy

Cudowny chłopak

KSIĄŻKI 

„Głos w wietrze” Francine Rivers

„Chata” William Paul Young

„Włócznia” Louis de Wohl