Blog Detail

Dekanalny dzień skupienia Służby Liturgicznej dekanatu Zgorzelec

W sobotę 30. września we wspomnienie św. Hieronima w parafii św. Józefa Robotnika odbył się dekanalny dzień skupienia Służby liturgicznej. Ministranci, lektorzy oraz ceremoniarze z terenu dekanatu Zgorzelec licznie wzięli udział w tym wydarzeniu.

Spotkanie rozpoczęło się od sakramentu pokuty i pojednania. Następnie wszyscy obecni uczestniczyli w konferencji prowadzonej przez ks. Domninika Słowińskiego oraz ks. Marcina Koniecznego. Była ona podzielona na dwie części: pierwsza – duchowa (Jak owocnie przeżyć Eucharystię) oraz druga – praktyczna. W czasie tej drugiej części księża przeprowadzili próbę asysty. O godzinie 11.30 rozpoczęła się Eucharystia pod przewodnictwem gościa specjalnego Diecezjalnego duszpasterza Służby liturgicznej – ks. Przemyslawa Durkalca. Ksiądz Przemysław wygłosił także kazanie w czasie którego przybliżył członkom SL postać św. Dominika Savio. Diecezjalny duszpasterz SL przypomniał o postanowieniach świętego: będę się często spowiadał, będę święcił dzień święty, moimi przyjaciółmi będą Jezus i Maryja, raczej umrę aniżeli zgrzeszę.

Spotkanie zakończyło się wspólną agapą i modlitwą o powołania. Radości dodaje fakt, że bardzo licznie zgromadzili się członkowie SL dekanatu w liczbie 63.

tekst: ks. Marcin Konieczny

[flickrstream id=”72″]