Diecezjalne uroczystości ku czci św. Józefa

19 marca 2021 roku w uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP, który jest patronem diecezji legnickiej oraz Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy odbędzie się wiele znaczących wydarzeń dla naszej diecezji. 

Tego dnia Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski będzie przewodniczył uroczystościom w Krzeszowie, gdzie podniesie do rangi Sanktuarium Diecezjalnego kościół bracki pw. św. Józefa.  

Papież Franciszek ogłosił specjalny Rok Rodziny pod hasłem „Amoris laetitia” (Radość miłości), który rozpoczyna się także 19 marca. 

Podczas uroczystości w Krzeszowie będzie obecny obraz przedstawiający św. Józefa, który na stałe znajduje się w Katedrze Legnickiej pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła, a który od maja br. będzie peregrynował po parafiach naszej diecezji. 

Przed Jego wizerunkiem Biskup Legnicki zawierzy orędownictwu św. Józefa całą diecezję legnicką. 

 

+++

PROGRAM UROCZYSTOŚCI:

godz. 11.30 – procesja z Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP do kościoła brackiego pw. św. Józefa. Odczytanie dekretu Biskupa Legnickiego o erygowanie Diecezjalnego Sanktuarium św. Józefa w Krzeszowie.

godz. 12.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego. Na zakończenie Mszy św. akt zawierzenia diecezji legnickiej orędownictwu św. Józefa.

godz. 13.30 – Agapa dla uczestników uroczystości