Diecezjalny etap Synodu rozpoczęty!

W niedzielę w katedrze legnickiej podczas Mszy św. biskup Andrzej Siemieniewski uroczyście ogłosił rozpoczęcie diecezjalnej fazy Synodu zwołanego przez papieża Franciszka. Przez kilka miesięcy duszpasterze i wierni świeccy będą rozmawiać o tym, jak budować wspólnotę uczniów Chrystusa i dzielić się dobrą nowiną z innymi we współczesnym świecie.

Na zakończenie Mszy św. bp Siemieniewski powołał także koordynatora Synodu, którym mianował ks. prof Bogusława Drożdża. Synodowi towarzyszą trzy hasła: komunia, uczestnictwo, misja. Ma on 3 fazy: diecezjalną, kontynentalną i ogólnokościelną. Zakończenie XVI Synodu Biskupów przewidziane jest na 2023 rok.

Synod to głos doradczy w Kościele katolickim, ma m.in. umocnić pojmowanie Kościoła jako komunii i wspólnoty. Jego zadaniem jest również zachęcenie wiernych i duchownych do pogłębienia swego uczestnictwa w życiu Kościoła, oraz rozważanie problemów związanych z jego działalnością w świecie.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica