Dla pogłębienia formacji liturgicznej w naszej diecezji Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski powołał 18 września 2017 roku Diecezjalną Szkołę Liturgiczną im. ks. Marka Adaszka (DSL) działającą przy Wydziale Duszpasterskim Legnickiej Kurii Biskupiej.

Formacja w DSL – jak napisał Ksiądz Biskup w dekrecie powołującym tę szkołę – jest skierowana do osób dorosłych, które na stałe mieszkają w parafii i są już zaangażowane w życie liturgiczne parafii lub też mają realną możliwość włączenia się w parafialny zespół liturgiczny. Mogą to być zarówno mężczyźni, jak i kobiety powyżej 20 roku życia. Do DSL księża proboszczowie powinni skierować przynajmniej dwie – trzy osoby z parafii, tak żeby mogły one tworzyć małą wspólnotę. Byłoby bardzo wskazane, żeby w zajęciach – jeśli to tylko możliwe – uczestniczył również duszpasterz, pod którego opieką te osoby mogłyby się dalej formować i angażować w życie liturgiczne parafii.

W pierwszej edycji Diecezjalnej Szkoły Liturgicznej w Legnicy wzięło udział ponad 80 osób. W drugim, fakultatywnym roku zajęć uczestniczyło blisko 30 osób. Diecezjalna Szkoła Liturgiczna organizuje też cykliczne sesje liturgiczne w Bolesławcu.

KTO może zostać uczestnikiem zajęć DSL?

„DSL jest skierowana do osób dorosłych (kobiet i mężczyzn) od 20 lat wzwyż, które pragną pogłębić swoją formację chrześcijańską i liturgiczną oraz są gotowe do angażowania się w życie liturgiczne parafii. Celem DSL jest bowiem nie tylko formacja poszczególnych osób, ale pomoc w kształtowaniu parafialnego zespołu liturgicznego. Dlatego też ważne jest, by z danej parafii uczestniczyły w zajęciach przynajmniej dwie, trzy osoby wyznaczone przez Księdza Proboszcza [chyba że w parafii już jest zespół liturgiczny lub osoby, które uczestniczyły wcześniej w DSL]. Czymś naturalnym jest, że w tej formacji – na miarę możliwości – będzie uczestniczył również duszpasterz, który później będzie współpracował z tymi osobami w parafii”. (Bp ZK).

GDZIE i KIEDY będą się odbywały zajęcia?

Zajęcia DSL będą się odbywały w Legnicy, w budynku Wyższego Seminarium Duchownego.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 20 listopada 2021 r. w godz. 9.30-12.30

Kolejne sesje (w godz. 9.30-15.00) będą się odbywały raz w miesiącu, do czerwca włącznie.

JAK się zgłosić?

W celu uzyskania szczegółowych informacji lub zgłoszenia uczestnictwa w DSL prosimy o kontakt z panią dyrektor Ireną Chłopkowską:

mail: i.chlopko@wp.pl

FORMULARZ UCZESTNIKA DO POBRANIA:

Terminy sesji:

20 XI 2021

18 XII 2021

15 I 2022

19 II 2022

19 III 2022

9 IV 2022

14 V 2022

11 VI 2022

CHRZCIELNY WYMIAR WIELKIEGO POSTU I PIĘĆDZIESIĄTNICY

CZYM JEST DSL?

NABÓR DO DSL 2021/2022

KTO może zostać uczestnikiem zajęć DSL?

GDZIE i KIEDY będą się odbywały zajęcia?

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się 20 listopada 2021 r. w godz. 9.30-12.30

JAK się zgłosić?

ZAPISY

mail: i.chlopko@wp.pl