Dzień otwarty w szkole im. św. Rodziny w Legnicy

Szkoła wielkich możliwości. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy zmienia swoją siedzibę. Od poniedziałku (4 marca) dzieci uczyć się będą w budynku przy ul. Tarasa Szewczenki 1 (boczna ul. Chojnowskiej).

W czwartek ( 28 lutego) szkoła zorganizowała dzień otwarty. Można było zobaczyć, jak wygląda nowa placówka, jak zostały wyposażone sale lekcyjne, oraz co oferuje obecnym i przyszłym uczniom. Z tej możliwości skorzystało bardzo wiele osób. Byli to nie tylko rodzice, których dzieci już uczą się w tej szkole, ale także ci, którzy planują wysłać swoje pociechy do katolickiej podstawówki.

Budynek przy ul. T. Szewczenki to nowoczesny obiekt z bardzo dobrze wyposażonymi salami lekcyjnymi, w których uczyć się będzie po 16. uczniów w klasie. Przygotowano wiele zajęć pozalekcyjnych m.in. naukę języków obcych, w tym francuskiego i hiszpańskiego, zajęcia korekcyjne oraz szachowe. W szkole jest stołówka, kaplica i winda. Zarówno w budynku, jak i wokół szkoły zamontowano kamery. Nad bezpieczeństwem uczniów czuwać będzie także firma ochroniarska. W sumie od klasy 1 do 8 uczyć się tam będzie 252 uczniów. Czesne w szkole wynosi 250 zł miesięcznie.

Parafa Św. Rodziny w Legnicy otrzymała budynek przy ul. T. Szewczenki od Diecezji Legnickiej. Remont obiektu trwał blisko 2 lata. Inwestycja kosztowała ponad 6,2 mln zł. 3,6 mln zł pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, pozostałe koszty zostały pokryte ze środków własnych parafii pod wezwaniem Św. Rodziny w Legnicy oraz kredytu bankowego i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Rodziny w Legnicy istnieje od 1 września 2006 roku. Przez ten okres lekcje odbywały się w Zespole Szkół Samochodowych.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica

X