Dzień Papieski w Nowogrodźcu

Relacja ze wspomnienia papieża Polaka.

Z okazji XXI Dnia Papieskiego, obchodzonego 10 października pod hasłem „Nie lękajcie się” odbył się w kościele Św. Apostołów Piotra i Pawła w Nowogrodźcu „Koncert ku czci Jana Pawła II.” Było to muzyczne spotkanie przygotowane przez s. Renatę Gostomską CSMM oraz Ks. Karola Diduszko.

W parafialnej świątyni oddając cześć osobie naszego wielkiego rodaka, świętego Jana Pawła II wystąpiła Renata Galik, która śpiewa, sama komponuje, pisze wiersze, jest autorką powieści, jak również autorką tekstów o Janie Pawle II. Wysłuchaliśmy także jej pięknego świadectwa o wpływie osoby Jana Pawła II na jej twórczość. Koncert ten został poprowadzony przez uczniów Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźu. Po „strawie duchowej” każdy uczestnik mógł nabyć słynne papieskie kremówki.

Do przeżywania tych Niedzieli Papieskiej, kilka dni wcześniej zostali przygotowani wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, poprzez uroczysty apel w formie „Magazynu katolickiego” poświęconego św. Janowi Pawłowi II, przygotowanego przez katechetów z udziałem uczniów i p. Renaty Galik.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.