Dzień skupienia katechetów [FILM]

Katecheci przygotowują się do nowego roku szkolnego i katechetycznego.

W tym roku nie będzie jednego tradycyjnego spotkania katechetów z diecezji legnickiej na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego. Takie zazwyczaj gromadziło setki uczestników w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP w Krzeszowie. Ze względu na obostrzenia epidemiczne Wydział Katechetyczny Legnickiej Kurii Biskupiej zaproponował katechetom spotkania w trzech miejscach: Zgorzelcu, Jeleniej Górze oraz Legnicy. Pierwsze ze spotkań odbyło się w zgorzeleckiej parafii pw. św. Józefa Robotnika. Było ono przeznaczone dla katechetów pracujących w szkołach w zachodniej części naszej diecezji. Ze spotkania skorzystało prawie 80 nauczycieli.

– Lubię przyjeżdżać na ten dzień skupienia. Tutaj zawsze nabieram siły do pracy w nowym roku szkolnym. Kapłani podczas kazania oraz ks. Jarosław, nasz dyrektor wydziału, zawsze powiedzą nam coś takiego, coś co nas motywuje i dodaje siły, by z energią wejść w nowy rok nauczania. Praca nie jest przecież łatwa. W tym roku mamy nieco szczęścia i cieszymy się, że spotkanie było tak blisko Bogatyni, bo my tu z krańca diecezji mamy wszędzie daleko – mówi Majka Czarniecka ze Szkoły Podstawowej nr 3 z Bogatyni.

 

Podczas spotkania był czas na modlitwę i konferencja. Tej pierwszej przewodniczył oraz wygłosił tę drugą ks. prof. Sławomir Stasiak, prorektor Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.

Pełna relacja na stronieLegnickiego Gościa Niedzielnego.

 

X