Dzień Skupienia Służby Liturgicznej w dekanacie Lubin-Zachód

20 listopada w parafii pw. Narodzenia NMP w Lubinie odbył się Dekanalny Dzień Skupienia Liturgicznej Służby Ołtarza Dekanatu Lubin-Zachód. Wzięli w nim udział kandydaci, ministranci, lektorzy i ceremoniarze z wyżej wspomnianej parafii, parafii pw. św. Barbary w Lubinie oraz parafii pw. Trójcy Świętej w Zimnej Wodzie. W sumie prawie 40 uczestników.

W programie było nabożeństwo pokutne i przygotowanie do Mszy św., której przewodniczył ks. Krzysztof Zagrodny, a homilię wygłosił ks. Łukasz Świerniak. W czasie Eucharystii miało miejsce poświęcenie obrazu św. Tarsycjusza, odmówienie litanii oraz modlitwy do Świętego Patrona, wspólne odśpiewanie hymnu „Króluj nam Chryste”. Następnie ministranci wysłuchali konferencji na temat Eucharystii i po krótkim poczęstunku wzięli udział w grze terenowej. Od tego dnia św. Tarsycjusz stał się szczególnym patronem wszystkich pełniących służbę przy Ołtarzu Pana w całym dekanacie.