Etap diecezjalny Konkursu Biblijnego

W Oktawie Wielkanocy, 21 kwietnia, miał miejsce diecezjalny etap XXVI edycji Konkursu Wiedzy Biblijnej, organizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana”.

– Ten konkurs przynależy do jednych z ważniejszych inicjatyw Stowarzyszenia. Cieszy fakt że zatacza coraz szersze kręgi, a młodzież chętnie chce w nim uczestniczyć. Skoro dzisiaj na tym etapie diecezjalnym wzięło w nim udział 47 osób, to oznacza że w pierwszym, szkolnym etapie, uczestniczyło w nim około tysiąca osób. Konkurs przede wszystkim promuje Pismo święte. Zachęca by przez Słowo Boże następował wzrost wiary i świadomość bycia dobrym chrześcijaninem – mówi ks. Bogusław Drożdż, asystent kościelny Civitas Christiana w diecezji legnickiej.

Do Legnicy przyjechało 47 laureatów etapów szkolnych, wraz ze swymi katechetami. Po Mszy św., w pierwszej części musieli zmierzyć się z testem z wiedzy o księdze Proroka Jeremiasza i dwóch Listach św. Piotra. Po nim, do dalszego, ustnego etapu komisja zakwalifikowała 7 zwycięzców: Darię Czerniak (Kamienna Góra), Ignacego Jabłońskiego (Legnica), Annę Jędzierowską (Bolesławiec), Monikę Kucyk (Legnica), Bartłomieja Mroza (Legnica), Piotra Musielaka (Lubin) i Hannę Uroda (Jelenia Góra).

Ostatecznie wyłoniono 3 zwycięzców: Piotra Musielaka (I LO w Lubinie), Bartłomieja Mroza (Zespół Szkół Elektryczno-Mechanicznych w Legnicy), i Annę Jędzierowską (LO o. Pijarów w Bolesławcu), którzy będą reprezentowali diecezję legnicką w Finale, w Etapie ogólnopolskim 30–31 maja 2022 r., w Niepokalanowie.

Wszystkim uczestnikom i ich katechetom gratulujemy.

Pełna fotorelacja na stronie NIEDZIELI LEGNICKIEJ.