Eucharystia i koncert dla uczczenia wizyty Papieża

2 czerwca w legnickiej katedrze uroczyście świętowano 25-lecie wizyty Jana Pawła II w Legnicy i koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej z Krzeszowa. Obchody jubileuszu poprzedziło triduum maryjne, któremu przewodniczył o. ks. Krzysztof Czapla SAC, dyrektor sekretariatu Fatimskiego na Krzeptówkach. Eucharystia wieczorna poprzedzona była nabożeństwem, które poprowadził proboszcz katedry ks. Robert Kristman przed ikoną MB Łaskawej i przy relikwiach św. Jana Pawła II. Mszy św. przewodniczył biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, wraz z biskupem seniorem Stefanem Cichym i księżmi z Legnicy. Obecni byli także przedstawiciele Kapituły Krzeszowskiej oraz rzesza wiernych. Po mszy św. bp Andrzej odczytał akt zawierzenia Matce Bożej Łaskawej, której wizerunek powrócił do Krzeszowa. Po wspólnej modlitwie miała miejsce prapremiera kantaty „Litanie krzeszowskie” autorstwa Mateusza Kazimierskiego i Adriana Sielickiego z udziałem chórów, solistów i zespołu muzycznego. Zakończenie uroczystości miało miejsce przed pomnikiem Jana Pawła II, znajdującym się przy legnickiej katedrze.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica