Ewangelia 2022 – zamówienia dla parafii

W 3. niedzielę zwykłą, w dniu 23 stycznia 2022 roku, w całym Kościele będzie obchodzona ustanowiona przez papieża Franciszka Niedziela Słowa Bożego.

Chciałbym zaproponować wszystkim Przewielebnym Księżom Proboszczom możliwość zamówienia książek dla dorosłych i dla dzieci z tekstami Ewangelii oraz krótkim rozważaniami, które będzie można tego dnia rozprowadzać we własnych parafiach zachęcając wiernych do codziennego czytania słowa Bożego.

Istnieje możliwość zamówienia trzech pozycji (ilość minimalna 10 sztuk):

1. Ewangelia 2022 – oprawa miękka, mały format: 11 cm x 14 cm – cena: 9 zł (cena regularna: 12 zł)

2. Ewangelia 2022 – oprawa twarda, duży format:  15 cm x 21 cm – cena: 22 zł (cena regularna: 30 zł)

3. Ewangelia dla dzieci 2022 – oprawa miękka, duży format: 15 cm x 21 cm – cena: 22 zł (cena regularna: 29,95 zł)

ZAMÓWIENIA MOŻNA SKŁADAĆ DO 14 STYCZNIA (DO GODZ. 12.00) W WYDZIALE DUSZPASTERSKIM.

ODBIÓR ZAMÓWIENIA PO OTRZYMANIU PRZESYŁKI, NAJPÓŹNIEJ 21 STYCZNIA.

****

EWANGELIA 2022

Książka zawiera pełny tekst Ewangelii na każdy dzień roku, odnośniki do czytań biblijnych, informacje o świętach i uroczystościach kościelnych. Każdy fragment Ewangelii opatrzony został krótkim rozważaniem, które wprowadza w refleksję nad przeczytanym Słowem i pomaga je zrozumieć. Autorem rozważań do Ewangelii 2022 jest paulin – o. Michał Legan, znany z rekolekcji i krótkich komentarzy do Ewangelii, głoszonych w Internecie „Kilka słów o Słowie”.

Na końcu umieszczony został dodatek zawierający różne modlitwy chrześcijanina. Obok codziennych modlitw znajdują się tu wybrane litanie, modlitwa różańcowa, nabożeństwo Drogi krzyżowej, tekst Gorzkich żali oraz Komplety – brewiarzowej modlitwy na zakończenie dnia.

****

EWANGELIA DLA DZIECI 2022

Kolejna odsłona przygód Zuzi i Antka w fascynującej podróży po świecie Ewangelii, znakomicie opowiedziana przez ks. Bogusława Zemana i pięknie zilustrowana przez Artura Nowickiego.

Publikacja zawiera:

– teksty Ewangelii na niedziele i święta całego roku,

– odnośniki do Pisma Świętego,

– ciekawe historie o Zuzi i Antku, pozwalające zrozumieć słowo Boże,

– różnorodne zadania dla dzieci (labirynty, rebusy, krzyżówki, gry, kolorowanki) inspirowane Ewangelią.

Ta książka to zaproszenie dla rodziców, dziadków i najbliższych osób, aby zabrali dzieci w niezwykłą drogę, na której mogą spotkać, poznać i pokochać Pana Jezusa.