Festyn w Zawidowie

W sobotę 16 września w przededniu święta św. Stanisława Kostki w Zawidowie przy Parafii św. Józefa Rzemieślnika odbył się festyn dla dzieci i młodzieży.

Rozpoczęliśmy katechezą i animacją przedstawiającą wydarzenia objawień Fatimskich, a następnie podczas nabożeństwa przyzywaliśmy wstawiennictwa św. Stanisława Kostki. Liturgię prowadził nowy Ks. Proboszcz Zbigniew Karaban modląc się w intencji dzieci, młodzieży i ich rodzin o potrzebne łaski. Liturgię wzbogacił śpiew Młodzieżowej Grupy Modlitewnej. Po nabożeństwie przeszliśmy na plac przy kościele, gdzie na wszystkich czekały festynowe atrakcje. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nie zabrakło gier, zabaw rodzinnych i szalonych konkurencji. Dużą popularnością wśród dzieci cieszył się tor przeszkód, który każdy pokonywał z największą przyjemnością oraz rzuty do wyznaczonego celu. Warto wspomnieć, że każdy uczestnik zabaw i konkursów otrzymywał słodki upominek i nagrodę rzeczową.  A jak ktoś się zmęczył lub zgłodniał to dla wszystkich czekał bufet z napojami i słodkim ciastem, owocami, kiełbasą z grila oraz wata cukrowa kręcona przez Młodzieżową Grupę Modlitewną, jako wielki hit kolejnego festynu. Ważną atrakcją były pokazy sprzętu pożarniczego OSP z Miedzianej.

Nad całym festynem czuwał Parafialny Zespół Caritas i Panie Katechetki Anastazja i Anna. Mamy nadzieję, że na festynie, każdy znalazł coś dla siebie i nikt się nie nudził a uczestnicy mogli się zintegrować i rozwinąć zarówno fizycznie jak i duchowo. Chociaż to sobotnie południe było chłodne, to na pewno w naszych sercach i wspomnieniach zastanie na długo, jako piękne, radosne i spędzone w ciepłym rodzinnym gronie.

 

tekst: ks. Daniel Prentki

foto: archiwum parafii

 

[flickrstream id=”67″]

 

 

X