Film „Fatima” w diecezji legnickiej

W czasach Wielkiej Wojny ludzie poszukiwali nadziei. Doświadczyli cudu.

Inspirowana prawdziwymi wydarzeniami, poruszająca opowieść o objawieniach fatimskich, które dały siłę milionom ludzi.

Specjalnie skomponowany do filmu utwór śpiewa ANDREA BOCELLI.

Jest rok 1917. Świat pogrążony jest w mrokach Pierwszej Wojny Światowej. Do małej portugalskiej wioski Fatimy, podobnie jak do tysięcy miejscowości w całej Europie płyną dramatyczne wieści o tysiącach zabitych.  Do domów wracają okaleczeni i pozbawieni nadziei weterani. W takich chwilach łatwo o zwątpienie i załamanie. Właśnie w takich okolicznościach troje dzieci z Fatimy doświadcza niezwykłego spotkania. Ich oczom ukazuje się Matka Boża, by przekazać im orędzie dla świata. Relacje dzieci z tego wydarzenia spotykają się z wielkim sceptycyzmem zarówno osób świeckich jaki i przedstawicieli Kościoła. Nikt nie traktuje poważnie dziecięcych opowieści. A jednak wieść o cudownych wydarzeniach w Fatimie roznosi się coraz dalej. Tysiące pielgrzymów przybywają do wioski, a cud fatimski zaczyna odmieniać ich losy, wywierając przemożny wpływ także na instytucję Kościoła i na cały świat.

Lista kin w diecezji legnickiej, które planują projekcję filmu:

– BOLESŁAWIEC:

– kino FORUM: 2-6, 8-10, 12 i 13 października, godz. 15.00

– JELENIA GÓRA:

– kino HELIOS: 2, 3, 5 i 6 października, godz. 16.00  |  4 i 7 października, godz. 16.30

– LEGNICA:

– kino PIAST (seans specjalny, bilety po 13 zł): 17 października, godz. 14.00

– LUBIN:

– kino HELIOS: 2, 3 i 5 października, godz. 16.00  |  4 października, godz. 15.00  |  6 października, godz. 16.10  |  7 października, godz. 16.30

– ZGORZELEC:

– kino MULTIKINO: 3 października, godz. 14.20  |  7 października, godz. 12.00

Jeżeli w którymkolwiek kinie studyjnym, miejskim odbędzie się projekcja filmu prosimy o wiadomość e-mailową: duszpasterski@diecezja.legnica.pl