Filmowy Kociołek Kultury w Lubinie ODWOŁANY!

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną w naszym regionie, w trosce o zdrowie uczestników i organizatorów, jesteśmy zmuszeni odwołać mający się odbyć dziś 79 Salezjański Kociołek Kultury. Spotkanie z Panią Jolantą Krysowatą odbędzie się w późniejszym terminie, o którym Państwa poinformujemy.

 

 

Już 16 października Wspólnota „Wiara i Rozum” we współpracy z Parafią pw. św. Jana Bosko w Lubinie, zaprasza na kolejne, 79 spotkanie w ramach Salezjańskiego Kociołka Kultury. Gościem spotkania będzie Jolanta Krysowata, która od 2014 roku jest wójtem Gminy Wińsko.

Nim jednak została samorządowcem dała się poznać jako wybitna dziennikarka (radiowa, telewizyjna, prasowa) oraz reżyserka filmów dokumentalnych, które zdobywały najbardziej prestiżowe nagrody filmowe o randze polskiej i europejskiej (m.in. Grand Press, Prix Europa, Prix Bohemia, Grand Prix KRRiT). Wyreżyserowała m.in. „Nigdy nie wrócisz do domu”, „Droga Krzyżowa”, „Kim Ki – Dok”, „Co dzień bliżej nieba”, „I nie opuszczę cię aż do śmierci”, „Zmartwychwstania miało nie być”. Spod jej pióra wyszły setki artykułów, reportaży i felietonów. Za książkę „Skrzydło anioła” w 2014 roku otrzymała nagrodę im. Ryszarda Kapuścińskiego. Pracowała i współpracowała przez wiele lat m.in. PR Wrocław, TVP, Telewizją Polsat. Tworzyła niesiona przekonaniem, że „cierpliwe oko zostanie nagrodzone”. Sama o sobie mówi, że zawsze uprawiała dziennikarstwo, „w którym o coś chodziło”.

Na październikowym Kociołku zaprezentuje swój film „Zmartwychwstania miało nie być”, dotykający spraw, które wywołują rozpacz, cierpienie, ale też pokazujący cud wewnętrznej przemiany człowieka. Po projekcji zapraszamy do dyskusji przy kubku dobrej kawy. Początek spotkania jak zwykle o 18.30 w sali teatralnej pod kościołem pw. św. Jana Bosko w Lubinie.

W imieniu organizatorów i własnym zaprasza dr Zbigniew Rudnicki.

Scroll Up