Golec uOrkiestra w Legnicy – dla Jana Pawła II

Prawdziwe tłumy legniczan przyszły na wielki koncert ku czci św. Jana Pawła II w Legnicy. Odbył się on z okazji 25 rocznicy pielgrzymki Papieża Polaka do Legnicy, a także z okazji 30-lecia powstania diecezji i Radia Plus Legnica.

Pierwsza część występu zespół Golec uOrkiestra dedykował Ojcu Świętemu. Usłyszeliśmy m.in. „Leć muzyczko”, „Abba Ojcze” czy „Błogosławieni miłosierni” – oficjalny hymn Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Oczywiście nie mogło zabraknąć „Barki”, którą zespół wyśpiewał razem z publicznością. Wybrzmiały też piosenki, których nie ma na żadnej z płyt  wydanych dotąd przez Golec uOrkiestra.

Specjalne utwory zespół dedykował m.in.: biskupowi legnickiemu Andrzejowi Siemieniewskiemu, ks. Czesławowi Włodarczykowi – dyrektorowi Radia Plus Legnica, ks. Romanowi Raczakowi – gospodarzowi koncertu, a także Stanisławowi Obertańcowi, który 30 lat temu założył legnicką rozgłośnię i do listopada 2021 roku pozostawał jej dyrektorem.

Koncert był doskonałą okazją do wspomnień. W trakcie utworów na telebimie prezentowane były zdjęcia i filmy z pielgrzymek Św. Jana Pawła II do Polski. Usłyszeliśmy też archiwalne relacje radiowe z przygotowań i wizyty Ojca Św. w Legnicy w 1997 roku.

W drugiej części koncertu legniczanie bawili się przy największych hitach zespołu Golec uOrkiestra.

Gośćmi honorowymi koncertu byli m.in.: biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, biskup senior Stefan Cichy, prezydent Legnicy Tadeusz Krzakowski, starosta legnicki Adam Babuśka, a także parlamentarzyści: europoseł Rafał Ślusarz, poseł Ewa Szymańska i poseł Krzysztof Mróz.

Zwieńczeniem wielkiego koncertu na placu przy parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy był pokaz sztucznych ogni.

Obszerna relacja z koncertu oraz galeria zdjęć na stronie Radia Plus Legnica