Grupa „0” wyruszyła na szlak

Legnicka piesza pielgrzymka coraz bliżej Jasnej Góry. W tym roku z powodu epidemii koronawirusa delegacje poszczególnych miast wędrują jeden etap. Na szlaku byli już m.in. mieszkańcy Legnicy, Bolesławca, Zgorzelca, Jeleniej Góry i Jawora. W środę wyszła grupa nr 1 polkowicko – lubińska. Miała do przejścia 21 km z Pawonkowa do Lisowa niedaleko Częstochowy.

Natomiast dzisiaj, 6 sierpnia, na pątniczy szlak wychodzą tylko służby: kapłani, klerycy, porządkowi, medycy i wszyscy, którzy do tej pory pomagali w przejściu legnickiej pielgrzymki. Takie przejście tylko i wyłącznie samych służb będzie pierwszym w 28-letniej historii legnickich pielgrzymek. Wędrować będą 15 km z Lisowa do Blachowni.

W piątek ( 7 sierpnia) w Blachowni spotkają się 15-osobowe delegacje 8 grup pielgrzymkowych, by utworzyć 28. Pieszą Pielgrzymkę Legnicką i już wspólnie ruszyć na ostatni etap na Jasną Górę. Do przejścia mają 18 km.

O godz. 11.15 na szczycie jasnogórskim, przeor klasztoru powita pątników, którzy następnie wejdą do kaplicy cudownego obrazu Matki Bożej, by tam złożyć intencje, z którymi wędrowali, a także te, które zostały im przekazane przez znajomych, przyjaciół i sąsiadów, którzy w tym roku z powodu epidemii koronawirusa nie mogli wziąć udział w pieszej pielgrzymce.

O godz. 13.00 w Bazylice Jasnogórskiej zostanie odprawiona uroczysta Msza święta na zakończenie pielgrzymki legnickiej. Eucharystii przewodniczyć będzie biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica