Grupa nr 2 na pielgrzymkowym szlaku

Trwa 28. sztafetowa Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wczoraj (29 lipca) jako pierwsza wędrowała grupa nr 4 legnicka. Dziś (30 lipca) na szlak z Ujazdu Górnego do Tyńca Małego maszeruje grupa z Jeleniej Góry i Kamiennej Góry. Wieczorem pątnicy kończą swoje pielgrzymowanie i wracają do domów, Jutro pielgrzymkową pałeczkę przejmują pątnicy z Bolesławca i okolic. Do pokonania mają 30 km z Tyńca Małego do Oławy.

W kolejnych dniach na trasę wchodzą pielgrzymi ze Zgorzelca, grupa franciszkańska, później pielgrzymi z Jawora, następnie grupa salezjańska i pątnicy z Lubina i Polkowic. Po przejściu jednego etapu pielgrzymkowej trasy, autokarem wracają do domów, by następnego dnia spotkać się w tzw. kościele stacyjnym z grupą duchowego uczestnictwa, czyli osobami, które nie mogły wyruszyć w drogę. Pielgrzymkowe spotkania modlitewne zostaną zorganizowane w kościołach w Polkowicach, Legnicy, Jeleniej Górze, Bolesławcu, Zgorzelcu, Jaworze, Lubinie i Białej.  9-ty dzień na szlaku spędzą tylko służby, czyli osoby, które czuwają nad organizacją, bezpieczeństwem i logistyką pielgrzymki. Będą to m.in. księża przewodnicy, ojciec duchowny pielgrzymki, służba medyczna i porządkowa. 7 sierpnia na Jasnej Górze spotkają się 15.osobowe delegacje wszystkich ośmiu grup i uroczyście wejdą do kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej. O godz. 13.00 w Bazylice Jasnogórskiej Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski odprawi uroczystą Mszę świętą na zakończenie 28. Pieszej Pielgrzymki z Legnicy do Częstochowy.  
Jak co roku ruszyło także Studio Pielgrzymkowe w Radiu Plus Legnica. Od 29 lipca do 7 sierpnia zapraszamy na relacje z pątniczego szlaku o godz. 20:00, a także do słuchania serwisów informacyjnych i śledzenia naszej strony legnica.fm i facebooka Radio PLUS Legnica. Czekamy także na intencje do modlitwy różańcowej za pielgrzymów zmierzających na Jasną Górę można pisać na adres:  intencje@legnica.fm oraz telefonicznie pod numerem tel. 76 8560- 888.

Studio Pielgrzymkowe poprowadzi ks. Waldemar Wesołowski. Telefon do studia podczas trwania programu: 76 852 – 53 – 54.

Relacje z pątniczego szlaku emitowane będą także w serwisach Radia PLUS Legnica oraz o godz. 11.45. 

Radia PLUS Legnica można słuchać on – line na legnica.fm  oraz na 102, 6 FM, 92,7 FM, 94,9 FM, 102,8FM, 93,1 FM

Pełna relacja na stronie Radia PLUS Legnica.