I Piesza Pielgrzymka św. Józefa z Lubina do Krzeszowa

Zapraszamy na 3-dniową Pieszą Pielgrzymkę z Lubina do Krzeszowa (105 km) w ramach roku św. Józefa.

W piątek 30 kwietnia, o godz. 9:00 rozpoczniemy Eucharystią w kościele św. Wojciecha w Lubinie. Następnie pieszo pielgrzymujemy ok. 29 km do Koskowic k. Legnicy. Na nocleg przyjmie nas Wspólnota Parafialna kościoła pw. św. Michała Archanioła w Koskowicach. Zalecane jest zabranie śpiwora.

W sobotę 1 maja, skoro świt, wychodzimy na długie pielgrzymowanie ok. 46 km w kierunku Bolkowa. W Sadach Górnych, w diecezji świdnickiej, ugoszczą nas parafianie pięknie położonego kościoła pw Narodzenia NMP w którym zostanie odprawiona również Msza św w intencji pielgrzymów.

W niedzielę 2 maja, droga Pielgrzyma jest najkrótsza, bo tylko 26 km. W Krzeszowie w bazylice uczestniczymy we Mszy św o godz. 12:00. Po Eucharystii rozpoczniemy z miejscowym przewodnikiem, zwiedzanie obiektów sakralnych, Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej oraz Sanktuarium św. Józefa. Następnie będzie możliwość płatnego obiadu, po którym wyruszymy autami do Lubina.

Trasa Pielgrzymki jest poprowadzona drogami polnymi, leśnymi i asfaltowymi o znikomym ruchu samochodowym. Pielgrzymi mogą złożyć do auta pielgrzymkowego niewielki ale ciężki bagaż. Można również uczestniczyć od drugiego dnia, ew. tylko w niedzielę.

Zgłoszenia u Piotra Sochy, tel. 605447383 do środy 28 kwietnia włącznie. Ilość miejsc ograniczona do 10 osób. Wpisowe wynosi 120 zł w którym zawarty jest transport powrotny, zwiedzanie z przewodnikiem Sanktuariów w Krzeszowie, ofiary na Eucharystie i inne organizacyjne rzeczy.

Chcielibyśmy, aby w przyszłości, Pielgrzymka do Krzeszowa, była prologiem Pielgrzymki z Lubina do Gietrzwałdu. Prosimy o modlitwę w intencji tego dzieła. Zapraszamy. Z Panem Bogiem.