II Forum Liderów

W sobotę 28 października 2023 odbyło się II Forum Liderów diecezji legnickiej. Do Domu Słowa przyjechało blisko 150 osób z 36 wspólnot, stowarzyszeń, grup i inicjatyw ewangelizacyjnych diecezji legnickiej. Była czas na modlitwę, katechezę, pracę w grupach i wymianę doświadczeń.

Z uczestnikami spotkał się bp Piotr Wawrzynek, który min. wyjaśnił pojęcie kerygmatu i sposób jego głoszenia dzisiaj. Bp Piotr przewodniczył także Mszy św.

Katechezy dotyczące min. misyjnej działalności św. Pawła oraz pierwszego Kościoła wygłosił ks. prof. dr hab. Marcin Kowalski, biblista, członek Papieskiej Komisji Biblijnej.

Spotkanie zakończyło się posłaniem do misji i błogosławieństwem, którego udzielił ksiądz biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica