Ingres Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego [FILM]

Dziś w południe w legnickiej Katedrze odbyła się uroczystość Ingresu biskupa legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego. Udział w niej wzięli: Nuncjusz Apostolski w Polsce abp Salvatore Pennacchio, Metropolita wrocławski abp Józef Kupny oraz księża biskupi z diecezji świdnickiej, zielonogórsko-gorzowskiej i wrocławskiej. Obecny był także bp Włodzimierz Juszczak, pasterz Kościoła greckokatolickiego. W uroczystości wzięli także: bp Waldemar Pytel z Kościoła ewangelicko-augsburskiego oraz ks. Sławomir Kondraciuk i ks. Lubomir Worchacz z Kościoła prawosławnego. Przybyli także przedstawiciele władz rządowych, parlamentarnych, wojewódzkich i lokalnych. Nie zabrakło przedstawicieli służb mundurowych. We wspólnej modlitwie uczestniczyli przedstawiciele ruchów i stowarzyszeń kościelnych, i organizacji świeckich, siostry zakonne i wierni.

Uroczystość rozpoczęła się procesją, która wyruszyła z domu parafii katedralnej. W drzwiach katedry Pasterza powitał prepozyt Kapituły Katedralnej i proboszcz ks. Robert Kristman. Następnie dokument Stolicy Apostolskiej odczytał kanclerz ks. Józef Lisowski. Uroczystego przekazania pastorału i wprowadzenia na katedrę dokonali abp Salvatore Pennacchio i abp Józef Kupny. Homagium zaś złożyli przedstawiciele duchowieństwa, osób konsekrowanych oraz wiernych świeckich. Uroczystą homilię podczas Eucharystii wygłosił biskup legnicki Andrzej Siemieniewski.

Pełna fotorelacja oraz reportaż i wywiady na stronie RADIA PLUS LEGNICKA.