Inicjatywa „Zranieni w Kościele”

Do wszystkich parafii diecezji legnickiej, poprzez Księży Dziekanów, trafiły plakaty inicjatywy „Zranieni w Kościele” z informacją o telefonie wsparcia dla osób, które doświadczyły przemocy seksualnej w środowisku kościelnym. Z bezpłatnego numeru 800 280 900 w pierwszym roku jego działalności skorzystano 121 razy.

Inicjatywa „Zranieni w Kościele” to telefon zaufania 800 280 900 i katolickie środowisko wsparcia dla osób dotkniętych przemocą seksualną w Kościele. Została uruchomiona w marcu 2019 r. przez świeckich katolików z warszawskiego Klubu Inteligencji Katolickiej, Laboratorium „Więzi” i Fundacji Pomocy Psychologicznej Pracownia Dialogu.

Od 12 marca 2019 r. do 29 lutego 2020 r. podczas 3-godzinnych dyżurów raz w tygodniu ze wsparcia skorzystano 121 razy.

Druk i wysyłkę plakatów sfinansowała Fundacja Świętego Józefa powołana przez Konferencję Episkopatu Polski.

Plakaty inicjatywy „Zranieni w Kościele” przeznaczone są do użytku duszpasterskiego w parafiach. Poniżej do pobrania banery (w dwóch formatach) oraz plakaty (a3 i a4) w wersjach elektronicznych.

MATERIAŁY DO POBRANIA: