Inicjatywy z okazji „Wszystkich Świętych” 2021

aktualizacja: 23 października 2021

Kolejne parafie w diecezji legnickiej coraz częściej organizują różnego rodzaju inicjatywy związane z uroczystością Wszystkich Świętych, które odbywają się w wigilię tej uroczystości w formie czuwania przy relikwiach świętych i błogosławionych, procesji z relikwiami, korowodów świętych, balów organizowanych dla dzieci i młodzieży.

___________________________________________________________

W tym roku. na terenie naszej diecezji można znaleźć następujące inicjatywy:

***

KAMIENNA GÓRA | 31 października, godz. 11.00 | kościół pw. Matki Bożej Różańcowej
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Rozpoczęcie Mszą świętą z udziałem dzieci przebranych za swoich świętych Patronów. Po Eucharystii bal w Szkole Podstawowej nr 1.

KRZESZÓW | 31 października/1 listopada | Bazylika Mniejsza Wniebowzięcia NMP
NOC WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Nasza tytułowa „noc” to oczywiście noc z 31 października na 1 listopada.

Harmonogram wydarzenia:

godz. 15:00 – Bal Wszystkich Świętych dla dzieci w sali klasztornej Sióstr Benedyktynek

godz. 17:00 – Msza Święta w Kościele Klasztornym wraz z przeniesieniem relikwii świętych

godz. 18:15 – Gra Terenowa dla dzieci i młodzieży odbywająca się na terenie opactwa

godz. 20:00 – Nocny Koncert Harfowy w wyk. Jadwigi Tomczyńskiej w Mauzoleum Piastów Śląskich

godz. 00:00 – Nocna Msza Święta w Mauzoleum Piastów Śląskich

LWÓWEK ŚLĄSKI | 31 października | kościół pw. św. Franciszka z Asyżu
BAL WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. „W niedzielę, 31 października zapraszamy na Bal Wszystkich Świętych dla dzieci. W wigilię uroczystości Wszystkich Świętych chcemy wspólnie radować się ze wspaniałego daru świętości. Zapraszamy dzieci przebrane za anioła lub jakiegoś świętego czy świętą. Jeżeli ktoś nie ma jak się przebrać też jest mile widziany. Nie przebieramy się za potwory. Bal rozpoczynamy o g. 17:00 w sali klasztornej. W czasie spotkania wiele zabaw, tańców, słodyczy. Bal jest całkowicie darmowy. Jeżeli ktoś może i chce, niech przyniesie coś na wspólny stół.”

___________________________________________________________

Jeżeli księżą, katecheci organizują Bale Wszystkich Świętych na terenie parafii lub szkoły i chcieliby się podzielić tymi informacjami bardzo proszę o przesłanie daty oraz programu akcji na adres e-mailowy: duszpasterski@diecezja.legnica.pl.

foto ilustrujące: Barbara Ludorowska