IV Piesza Pielgrzymka Patriotyczna do Grodowca

Około 30 osób wzięło udział w pieszej pielgrzymce do Grodowca.

W sobotę 19 września odbyła się IV Piesza Pielgrzymka Patriotyczna z Polkowic do sanktuarium Matki Bożej Jutrzenki Nadziei w Grodowcu. Organizatorami wydarzenia były osoby skupione wokół stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice.

Kilkunastokilometrowa wędrówka wiodła w dużej części lasami. Już cztery lata temu w jednym z nich organizatorzy pielgrzymki postawili krzyże, które wyznaczają stacje Drogi Krzyżowej odprawianej w czasie wędrówki.

– Myślę, że każdy z nas ma jakąś własną intencję, ale główną intencją jest modlitwa, by nasza ojczyzna była silna Bogiem, wierna krzyżowi i Ewangelii. Naszym wędrowaniem nawiązujemy do lat 80. XX wieku, kiedy to do tego sanktuarium pielgrzymowali członkowie Duszpasterstwa Ludzi Pracy i przynosili błaganie, by nasza ojczyzna była wolna. My przychodzimy tutaj, bo uważamy, że nic nie jest dane raz na zawsze i nasza ojczyzna może w jakimś stopniu tracić wolność. Dlatego chcemy się modlić za Polskę – mówi Wojciech Fenrich ze stowarzyszenia Patriotyczne Polkowice.

Pielgrzymkę zwieńczyła Eucharystia. Tę odprawili dla pątników księża Paweł Lityńskiego z Polkowic oraz Adam Bogdała z Legnicy.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.