Jak było na POCZĄTKU? Młodzieżowe czuwanie

Noc z piątku na sobotę stała się już po raz czwarty okazją trwania przed Jezusem Chrystusem w Najświętszym Sakramencie podczas Młodzieżowych 24h dla Pana. 

Tym razem tematem przewodni było hasło „Początek” w nawiązaniu do księgi Rodzaju. Nasze spotkanie rozpoczęło się od Eucharystii po której nastąpiło wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz wspólnotowe uwielbienie wraz z modlitwą wstawienniczą prowadzoną przez ks. Jakuba Sikorskiego i dk. Artura Jaguszczaka. 

Kolejny dzień to wspólna integracja oraz dwie konferencje: jedna prowadzona przez ks. Roberta Bielawskiego, który ukazywał na podstawienie dwóch pierwszych rozdziałów Księgi Rodzaju jakimi byliśmy na początku jako ludzie i jacy tak na prawdę jesteśmy w głębi swego serca poranionego przez grzech; drugą konferencję poprowadziła s. Elżbieta Pieszko ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty, która poprzez swoje świadectwo życia ukazała dlaczego warto wracać do tego co było na początku i jak koniec staje się początkiem nowych rzeczy i decyzji. Pomiędzy konferencjami były prace w grupach, jak również „czas z Panem”, czyli możliwość osobistej adoracji, spotkania z drugim człowiekiem, spowiedzi. 

Zapraszamy na kolejne Młodzieżowe 24h dla Pana, które jest zaplanowane w dniach 29/30 listopada br. pod hasłem „Stworzył ich”, gdzie młode małżeństwo będzie ukazywało piękno stworzenia jakim jest kobieta i mężczyzna. Więcej informacji już wkrótce. Zapisy ruszają już 14 października.