Jelenia Góra. Koncert na dekadę [FILM]

Poldek Twardowski wraz z chórem dali przepiękny koncert w cieplickim kościele.

Trwa świętowanie jubileuszu 10-lecia istnienia katolickiej szkoły spod znaku św. Pankracego w Jeleniej Górze. W niedzielę 22 maja br. w cieplickim kościele pw. Matki Bożej Miłosierdzia jeleniogórzanie mieli możliwość wysłuchania przepięknego koncertu Poldka Twardowskiego i chóru złożonego m.in. z uczniów katolickiej szkoły. Występ uświetnił także Marcin Wyrostek grający na akordeonie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli zarówno biskup świdnicki Marek Mendyk, który z ramienia Episkopatu Polski pełni funkcję asystenta Rady Szkół Katolickich, oraz Marzena Machałek, sekretarz stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki. Z tym ministerstwem była związana dodatkowa uroczystość, ponieważ jeszcze przed rozpoczęciem koncertu, zostały wręczone medale Komisji Edukacji Narodowej czterem nauczycielom zaangażowanym w rozwój katolickiej szkoły w Jeleniej Górze-Małgorzacie Bak, Małgorzacie Wołąkiewicz-Lisiak, Bogusława Herbeć oraz Elżbiety Kalisz-Karabowskiej.