Jelenia Góra. Św. Józef u św. Wojciecha [FILM]

Peregrynacja dotarła właśnie do dekanatu Jelenia Góra-Wschód.

W sobotę 29 maja peregrynacja obrazu św. Józefa dotarła do dekanatu Jelenia Góra Wschód. Przez najbliższy tydzień kościołem stacyjnym będzie świątynia pw. św. Wojciecha.

Tutaj też odbyło się powitanie obrazu Opiekuna Zbawiciela. Procesyjnie został wniesiony do kościoła i umieszczony w bocznej nawie, tuż przy obrazie Świętej Rodziny.

– Chcemy powitać w naszej parafii i w naszym dekanacie św. Józefa. Przychodzi do nas ze swoim wizerunkiem i wpatrujemy się w tego, który był opiekunem Zbawiciela i mężem Maryi. Jest on patronem Kościoła świętego. Święci dani są nam po to, abyśmy brali z nich wzór. Zagrzewają nas byśmy szukali swoich dróg prowadzących do świętości. Jednocześnie są to osoby, które się za nas modlą i za nas wstawiają przed Bogiem. Trwający Rok świętego Józef jest uroczystością dla nas wszystkich. Jednak najważniejsze jest byśmy sami spotkali się ze świętym Józefem. W kryzysie ojcostwa, w tedy kiedy jest pośród nas niepewności co do zdrowia, z burzami w Kościele. Ten który jest nam patronem przychodzi i pokazuje jak podjąć trud. Jak przy Jezusie rozwiązywać nasze problemy – mówił ks. Stanisław Bakes, proboszcz miejsca.

Mszy świętej na powitanie przewodniczył zaś ks. Krzysztof Kowalczyk, dziekan dekanatu Jelenia Góra Wschód. Kapłan wybrał kilka oryginalnych cech w zachowaniu św. Józefa, które w niezwykły sposób ukazują jego głęboką relację z Bogiem.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.