Kamienna Góra. Tydzień św. Józefa [FILM]

Rozpoczęła się peregrynacja obrazu św. Józefa w zachodnim kamiennogórskim dekanacie.

Trwa peregrynacja obrazu św. Józefa po diecezji legnickiej. W sobotę 15 maja wizerunek Opiekuna Zbawiciela został przekazany z kamiennogórskiego dekanatu Wschód do dekanatu Zachód. Parafianie z parafii pw. Matki Bożej Różańcowej podjęli go z kościoła pw. Świętych Piotra i Pawła i przenieśli go na ramionach ulicami Kamiennej Góry do swojego kościoła. Byli to głównie członkowie Bractwa Świętego Józefa, którzy na tę okazję ubrali się w swoje odświętne stroje.

– Dzisiaj mamy w parafii święto. Święty Józef jest niezwykłym orędownikiem, niezwykle mocnym. Bardzo się ucieszyłem, gdy usłyszałem, że papież ogłosił rok mu poświęcony. Powtórzę – to jest bardzo mocny święty. Cichy, ale niezwykle skuteczny – mówi Józef Hebda z bractwa.

Tutaj najpierw pomodlono się przy wystawionym Najświętszym Sakramencie, a następnie pod przewodnictwem ks. Piotra Smolińskiego, proboszcza miejsca, została odprawiona Eucharystia. Kapłan podczas homilii skupił się uwagę słuchaczy na Józefowej sprawiedliwości, która objawiała się milczeniem i poszukiwaniem dobra w ludziach.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.

 

 

X