Komunikaty duszpasterskie – 10 grudnia 2021

SPRAWY BIEŻĄCE

1. 13 grudnia przypada rocznica stanu wojennego. Tego dnia w Kościele w Polsce obchodzimy dzień modlitw za ofiary tego czasu. Znakiem pamięci o tych tragicznych wydarzeniach będzie zapalenie świecy w oknie o godz. 19.30 i modlitwa za ofiary stanu wojennego.

2. W Wydziale Duszpasterskim są jeszcze do odebrania przez niektórych Księży Dziekanów paczki z przygotowanymi obrazkami kolędowymi. Przypominam, że koszt nabycia obrazków to 10 zł za 100 sztuk, które będą rozliczane w tzw. „dekanaliach”.

3. ks. Mateusz Rycek zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety Krajowego Duszpasterstwa Służby Liturgicznej i przesłanie jej do dnia 5 stycznia 2022 roku do Wydziału Duszpasterskiego Legnickiej Kurii Biskupiej lub na adres: ministrant@diecezja.legnica.pl Celem tych działań, jest przedstawienie na forum ogólnopolskim, stanu ilościowego a także zaprezentowania funkcjonujących w poszczególnych diecezjach tradycji i inicjatyw dotyczących Służby Liturgicznej w Polsce. Ankietę można pobrać >>tutaj<<

4. W ostatnich dniach Biskup Legnicki podjął następujące zmiany personalne:

– ks. Jan Kułyna – ustanowiony Administratorem parafii pw. św. Antoniego Padewskiego w Łagowie,

– ks. Mirosław Makowski – ustanowiony Administratorem parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Jerzmankach.

 

ZAPROSZENIA

11 grudnia br. zapraszamy na kolejną górską wędrówkę powołaniową dla mężczyzn w ramach Dobrego Rozeznania Powołania (DRP). 

Plan dnia: 

8.45 – zbiórka pod kościołem św. Barbary w Walimiu (ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, 58-320 Walim); 9.00 – Eucharystia; 10.00 – wyprawa w Góry Sowie (po drodze: konferencja, różaniec, czas na rozmowy, a na zakończenie [jeśli pogoda pozwoli] bitwa na śnieżki). ok. 16.30 – zakończenie. Będzie możliwość wyjazdu z Legnicy (ul. Jana Pawła II nr 1, zbiórka o godz. 7.00, powrót ok. 19.00; ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń). 

Dolny próg uczestnictwa to siódma klasa szkoły podstawowej. Chłopcy powinni być odpowiednio ubrani, mieć jedzenie i picie na czas wędrówki oraz telefon ze słuchawkami (potrzebne do konferencji). Nie da się ukryć, że najbardziej skuteczne jest świadectwo i dobre słowo samych Księży, dlatego prosimy, by wspomnieć o dniach skupienia oraz DRP nie tylko w ogłoszeniach, ale także zachęcić do nich w czasie spotkań formacyjnych oraz w innych pozaliturgicznych momentach (katecheza szkolna, rozmowy w zakrystii itp.). Zachęcamy do udziału w wyprawie także księży (szczególnie opiekunów służby liturgicznej), ponieważ również dla nas może to być okazja do spotkania, rozmów i tworzenia powołaniowej atmosfery dla ludzi młodych.  

Cieszymy się i warto podkreślić, że od tego roku organizujemy nasze wyprawy we współpracy z diecezją świdnicką, co otwiera nowe możliwości.

ZAPISY na oba powyższe wydarzenia:

ks. Tomasz Metelica 880 644 402 albo powolanie@diecezja.legnica.pl.

***

Zgromadzenie Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty zaprasza na kolejne spotkanie dla Kobiet, które odbędzie się 18 grudnia (sobota) w godz. 16.30-20.30 w klasztorze sióstr w Lubaniu przy ul. Wrocławskiej 17. Spotkanie odbędzie się pod hasłem: „Judyta – kobieta piękna, mądra i odważna”. 

***

Najprawdziwszy bożonarodzeniowy jarmark w duchowej stolicy Dolnego Śląska. Kilkunastu wystawców, muzyka i wyjątkowa atmosfera – w oczekiwaniu na święta spędźcie z nami weekend i znajdźcie wymarzone upominki dla swoich bliskich. Zapraszamy zarówno odwiedzających jak i wystawców. Boże Narodzenie w Krzeszowie jest każdego roku czasem wyjątkowym. Tym razem chcemy urozmaicić ten czas naszym odwiedzającym, organizujemy więc weekend podczas którego każdy poczuje świąteczną atmosferę. Zapraszamy w sobotę oraz w niedzielę (18-19 grudnia) na Plac Jana Pawła II znajdujący się przed krzeszowską Bazyliką. Wystawcy oraz przygotowane atrakcje będą na Was czekać od godz. 10:00 do 19:00.

X