Komunikaty duszpasterskie – 13 maja 2022

SPRAWY BIEŻĄCE

1. Dwóch diakonów Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy: Krzysztof Borysiewicz i Artur Jaguszczak rozpoczynają od 14 maja swoje rekolekcje przed przyjęciem święceń prezbiteratu, które odbędą się 21 maja (sobota) o godz. 12.00 w katedrze legnickiej. Pamiętajmy w modlitwy o diakonachwypraszając dla nich wszelkie potrzebne łaski na drodze kapłańskiego życia.

2. W sobotę 14 maja br. Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wręczy jubileuszowe „Medale 30-lecia Diecezji Legnickiej” osobom zaangażowanym w życie naszego Kościoła lokalnego oraz wskazanym do odznaczenia przez Księży Proboszczów parafii z rejonu legnickiego. Uroczystość będzie miała miejsce w Bazylice Mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego
i św. Jadwigi w Legnickim Polu.
Przebieg spotkania będzie następujący: godz. 12.00 – Wprowadzenia, odczytanie imion i nazwisk wszystkich uhonorowanych „Medalem 30-lecia Diecezji Legnickiej” oraz wręczenie odznaczenia i pamiątkowego dyplomu przez Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego; godz. 12.20 – Podsumowanie i słowo Księdza Biskupa; godz. 12.30 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego.

3. W przyszły piątek (20 maja) Biskup Senior Zbigniew Kiernikowski będzie obchodził rocznicę przyjęcia sakry biskupiej. Pamiętajmy w osobistych oraz wspólnotowych modlitwach o Biskupie Seniorze.

4. Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Legnickiej zachęca młodych mężczyzn, których Jezus Chrystus zaprasza do oddania życia dla Ewangelii i do posługi w Jego Kościele, aby podjęli formację ku kapłaństwu. Kandydaci są proszeni o osobiste zgłoszenie się do Rektoratu WSD w celu przeprowadzenia rozmowy wstępnej. Dane do kontaktu: Legnica, ul. Jana Pawła II 1 tel. (76) 724 41 25, (76) 724 41 39, mail: wsdlegnickie@gmail.comEgzaminy wstępne odbędą się w dwóch terminach: termin podstawowy: 18 lipca 2022 roku (godz. 10.00); termin dodatkowy: 19 września 2022 roku (godz. 10.00).

5. Zapraszamy na transmisję Mszy świętej w TVP POLONIA w najbliższą niedzielę 15 maja o godz. 00.Transmisja będzie prowadzona z Bazyliki Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu. Eucharystii będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. prałat Andrzej Jarosiewicz, proboszcz bazyliki, Kanonik Gremialny Kapituły Katedralnej.

6. W niedzielę 22 maja br. Biskup Legnicki Andrzej Siemieniewski wręczy jubileuszowe „Medale 30-lecia Diecezji Legnickiej” osobom zaangażowanym w życie naszego Kościoła lokalnego oraz wskazanym do odznaczenia przez Księży Proboszczów parafii z rejonu bolesławiecko-zgorzeleckiego. Uroczystość będzie miała miejsce w Bazylice Mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu. Przebieg spotkania będzie następujący: godz. 17.30 – Wprowadzenia, odczytanie imion i nazwisk wszystkich uhonorowanych „Medalem 30-lecia Diecezji Legnickiej” oraz wręczenie odznaczenia i pamiątkowego dyplomu przez Biskupa Legnickiego Andrzeja Siemieniewskiego; godz. 17.50 – Podsumowanie i słowo Księdza Biskupa; godz. 18.00 – Eucharystia pod przewodnictwem Biskupa Legnickiego.

7. Diecezja Legnicka świętuje swój Jubileusz, realizując różnego rodzaju projekty. W parafii katedralnej dzięki wsparciu Caritas Diecezji Legnickiej planuje się utworzenie schroniska dla bezdomnych oraz innych placówek charytatywnych dla potrzebujących. Osoby odpowiedzialne z fundacji „Stiftung Seelsorge” uznały tę inicjatywę za godną poparcia. W związku z tym przekazali 115 obrazów ze swojej kolekcji dzieł sztuki na aukcję na rzecz tego projektu. Prosimy o przekazanie zaproszenia do udziału w tej aukcji oraz linku (https://aukcja-korzysc-legnica.jimdosite.com) do oferowanych przedmiotów wszystkim swoim przyjaciołom i znajomym. Każdy, kto zakupi na tej aukcji obraz. Osoby, które nie mogą osobiście uczestniczyć w aukcji, mogą również wcześniej złożyć pisemną ofertę. W tym celu należy podać swoje imię i nazwisko, adres, numer obrazu wystawionego na aukcję oraz kwotę, do której można licytować. Zamówienia należy przesyłać na adres:mail@stiftung-seelsorge.de do 8 czerwca. LICYTACJA OBRAZÓW ODBĘDZIE 11 CZERWCA (SOBOTA) O GODZ. 10.00 W AKADEMII RYCERSKIEJ W LEGNICY.