Komunikaty duszpasterskie – 8 października 2021

1. W niedzielę, 10 października 2021 roku będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: Nie lękajcie się!. Prosimy, aby tego dnia, zwyczajem lat ubiegłych, przeprowadzić zbiórkę na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z niezamożnych rodzin, uczestniczącej w programie stypendialnym. Zebrane ofiary można przekazywać bezpośrednio do Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” lub do kasy kurialnej, z której następnie zostaną przesłane do Warszawy. Wypełniony protokół przeprowadzenia zbiórki w parafii proszę dostarczyć do Wydziału Katechetycznego do końca października. Zachęcamy do zainteresowania się ofertą Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” i do rekomendowania młodych ludzi, którzy mogliby uczestniczyć w programie stypendialnym. Dziękujemy za życzliwość i zrozumienie wobec tej inicjatywy, dzięki której także młodzi ludzie z naszej diecezji korzystają z dobrodziejstwa, jakim jest Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

2. Zgodnie z dekretem Biskupa Stefana Cichego z dnia 10 października 2007 roku w którym pisał „(…) zezwalam, aby odtąd święty Dominik Savio był patronem Służby Liturgicznej Diecezji Legnickiej i zarządzam, by 10 października każdego roku we wspólnotach parafialnych uroczyście obchodzić kolejne rocznice dzisiejszego wydarzenia” zachęcam wszystkich księży, opiekunów parafialnych Służb Liturgicznych, by rocznicę ustanowienia św. Dominika Savio patronem SL, czyli najbliższą niedzięlę (10 października), przeżyć w tej wspólnocie w sposób uroczysty poprzez celebrację Eucharystii, wspólnotowy udział w nabożeństwie różańcowym oraz agapę. Materiały duszpasterskie znajdują się >>tutaj<<.

3. W dniach 9-17 października Biskupa Legnicki Andrzej Siemieniewski wraz z kolejną delegacją biskupów polskich udaję się do Watykanu z wizytą „Ad limina Apostolorum”. Pamiętajmy w tych dniach w modlitwach wspólnotowych i osobistych o naszym Pasterzu.

4. Zbliża się tydzień misyjny. Ks. Jacek Gniadek, prezes Stowarzyszenia „Sinicum” poleca materiały pomocowe do katechezy misyjnej o Michale Boymie SJ, polskim misjonarzu w Chinach. 

– konspekt katechezy: https://www.sinicum.pl/index.php/materialy/katechezy/180-katecheza-o-michale-boymie

– piosenka: https://youtu.be/6kuZImXnc64

– e-book dla dzieci: http://pomaranczowa-alternatywa.home.pl/michalboym/eksiazka.pdf

– link do filmu dokumentalnego o o. Romanie Malku SVD (+2019), polskim misjonarzu i sinologu https://youtu.be/7eWcQ4jYHk0.

5. Wydział Duszpasterski jest otwarty dla księży od poniedziałku do piątku (z wyłączeniem wtorku) w godzinach 9.00-14.00. Przypominam, że w wydziale mamy przygotowane krzyże do Bierzmowania (w cenie 6,50 za sztukę). Inne materiały tj. YouCat są dostępne po wcześniejszym zamówieniu po atrakcyjnych cenach.