Koncert kolęd w katedrze [FILM]

Chór katedralny wystąpił przed liczną publicznością z polskimi kolędami.

W sobotę 29 stycznia w legnickiej katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła odbył się koncert kolęd. Przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpił chór katedralny pod dyrekcją Mateusza Kazimierskiego. Koncert odbył się tuż przed końcem tradycyjnego w Polsce okresu śpiewania kolęd, który przypada 2 lutego.

Zanim artyści rozpoczęli występ, przywitał ich proboszcz parafii katedralnej ks. prałat Robert Kristman. Kapłan zaproponował, aby mający się rozpocząć koncert był dedykowany dwóm grupom – osobom chorym (w tym przebywającym na różnego rodzaju kwarantannach i izolacjach) oraz osobom zagrożonych wojną na Ukrainie. W ich intencji też poprowadził krótką modlitwę.

Sam występ składał się z kilkunastu utworów, głównie tradycyjnych polskich kolęd. Część z nich została przygotowana w nowych aranżacjach.

Pełna fotorelacja na stronie LEGNICKIEGO GOŚCIA NIEDZIELNEGO.