Konferencja naukowa „Katolik świecki wobec wyzwań współczesnej kultury”

Rada Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim oraz Wyższe Seminarium Duchowne zapraszają do udziału w Konferencji naukowej pt. „Katolik świecki wobec wyzwań współczesnej kultury”, która odbędzie się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy (ul. Jana Pawła II 1) w sobotę 9 listopada 2019 roku od godz. 10.00. Prelegentami będą: ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz, Pan redaktor Grzegorz Górny oraz Pan dr Zbigniew Rudnicki. Szczegóły na plakatach.

Szczegółowy program konferencji

Organizatorzy:

Rada Katolików Świeckich przy Biskupie Legnickim, Wyższe Seminarium Duchowne, Akademia Myśli Chrześcijańskiej przy WSD DL

Tytuł konferencji:

«Katolik świecki wobec wyzwań współczesnej kultury»

Data konferencji:

9 listopada 2019 r. (sobota), godz. 10.00

Miejsce konferencji:

Aula Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy

Prelegenci i wykłady:

– Bp prof. dr hab. Zbigniew Kiernikowski(Biskup Legnicki), Słowo wprowadzające

– ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz(teolog moralista, etyk, UAM Poznań), «Katolik – człowiek wiary i rozumu»