Konferencja wspólnot charyzmatycznych w Legnicy [FILM]

Gościem spotkania był znany łódzki jezuita o. Remigiusz Recław SJ.

W sobotę 15 lutego br w Centrum Spotkań im. św. Jana Pawła II w Legnicy odbyła się konferencja pod tytułem „Moc uwielbienia”. Organizowała ją wspólnota charyzmatyczna „Chwała” działająca przy parafii pw. św. Jacka w Legnicy. Hasłem spotkania były słowa: „Oto idę, w zwoju księgi napisano o Mnie, abym spełniał wolę Twoją, Boże” Hbr 10,7.

Z okazji do wspólnego chwalenia Boga skorzystało ponad 300 osób m.in. z Legnicy, Zgorzelca, Bolesławca, Wrocławia, Oławy, Oleśnicy, Nowej Soli, Poznania, Zielonej Góry i Gorzowa Wielkopolskiego.

– To jest wielka radość, że ci ludzie przyjechali i chcą tutaj oddać chwałę Bogu. Przyjechali, by wielbić Boga. Przyjechali tutaj, by to On był wywyższony – mówi Anna Kazik, organizatorka. – Ludzie boją się ruchów charyzmatycznych. Jest opinia, że my spotykamy się tylko po to, by modlić się o uzdrowienia, podnosić ręce na modlitwie, że szukamy tylko emocji. Wspólnoty charyzmatyczne bardzo pogłębiają swoją wiarę na mocy Pisma Świętego. My modlimy się o wiele spraw, ale mamy świadomość, że to Bóg da nam to, o co prosimy, jeżeli taka będzie jego wola. Nie wymuszamy nic na Bogu, bo przecież tego się nie da zrobić. Takie konferencje jak dzisiejsza, pomagają lepiej zrozumieć ten subtelny dialog, który odbywa się w sercach osób modlących się między nimi a Bogiem – mówi Anna Kazik.

W planie wydarzenia znalazło się dużo miejsca na modlitwę, w tym Eucharystię, ale takie spotkanie, to także okazja do formacji. Dlatego uczestnicy mogli skorzystać z konferencji, które wygłosili o. Remigiusz Recław SJ oraz Tomasz Piechnik, lider Wspólnoty Hallelu Jah z Wrocławia.

Pełna fotorelacja na stronie Legnickiego Gościa Niedzielnego.

 

Jedna z konferencji o. Remigiusza Recława SJ na temat umiejętności wsłuchiwania się w głos Boga w naszych sercach: