Blog Detail

Kościół stacyjny – Bolesławiec

Trwa sztafeta wiary na Jasną Górę. Dziś na pielgrzymkowy szlak wyszła grupa 10. Franciszkańska. Wcześniej po jednym etapie pielgrzymowali przedstawiciele Legnicy, Jeleniej Góry, Kamiennej Góry, Zgorzelca, Lubania, Bogatyni i Bolesławca. Po przejściu jednego etapu, pątnicy wracają do swoich domów, by duchowo uczestniczyć w pielgrzymowaniu. W wielu kościołach organizowane są modlitewne spotkania pielgrzymkowe. 1 sierpnia odwiedziliśmy z naszym mikrofonem tzw. pielgrzymkowy kościół stacyjny pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bolesławcu. Ks. Józef Hupa – proboszcz parafii, przez 18 lat prowadził grupę nr 3 na Jasną Górę. Po przekazaniu pałeczki przewodnika grupy ks. Dawidowi Kosteckiemu, zaczął organizować rowerowe pielgrzymki na Jasną Górę. W poniedziałek 11-osobowa grupa rusza w drogę do Częstochowy. 7 sierpnia na Jasnej Górze dołączą do pieszych pątników i wejdą uroczyście do kaplicy cudownego obrazu jako 28. Piesza Pielgrzymka Legnicka.

Więcej na stronie Radia Plus Legnica